Skocz do zawartości

Kanadyjski Murzynek (czyli Brownies)


NaniWahine

Rekomendowane odpowiedzi

Ten przepis dostalam od kolezanki (Kanadyjki) z pracy, ktora przynosila nam to ciasto do biura i nigdy nie moglismy sie na nie doczekac. Ja teraz pieke je przynajmniej raz w miesiacu, bo moja rodzinka ciagle sie domaga.

Ciasto jest dla fanow czekolady - jest to praktycznie ogromny czekoladowy zakalec, bo ciasto ma konsystencje i smak trufli czekoladowych. Ciasto tez nie jest tanie (z powodu czekolady) oraz nie nadaje sie dla tych na diecie (bo nie mozna zaprzestac na jednym kawalku :P ), ale mimo wszystko szerze je polecam, bo jest przepyszne!

Skladniki:

375g masla pokrojonego w kawalki

375g najlepszej ciemnej/gorzkiej czekolady (ja uzywam 70% cocoa Lindt, ale kazda gorzka sie nadaje)

6 duzych jaj calych

1 paczka cukru waniliowego (ja uzywam extrakt wanilii - NIE olejek - i daje tego 1 lyzke)

500g bialego cukru

225g maki przennej

1 lyzeczka soli

300g posiekanych orzechow wloskich (ale moga byc inne orzechy, albo kawalki bialej czekolady, albo suszone wisnie, albo wiorki kokosowe, etc.)

Piec w prostokatnej formie, w wymiarach okolo 33 x 23 x 5 cm Sposob wykonania:

1. Nagrzac piekarnik - 180 stopni C.

2. Maslo i czekolade roztopic w duzym garnku na malym ogniu, ale zeby sie nie gotowaly.

3. W miedzyczasie, wymieszac jajka i cukier oraz cukier waniliowy w misce (najlepiej w pojemniku z dzubkiem do lania).

4. W oddzielnej misce wymieszac make i sol.

5. Do ropuszczonego malso i czekolady (ostudzic troche, zeby nie bylo zupelnie gorace) nalezy dodac miksture jajek i cukru - wymieszac mikserem.

6. Po tym dodac make i wymieszac wszystko mikserem do polaczenia.

7. Dodac orzechy, albo inne dodatki8. Wlac do formy i piec od 25 do 45 minut - im dluzej sie je piecze, tym bardziej jest suche. Ja pieke przez 35 minut, bo nie lubie jak jest za "mokre".

Smacznego! Zalacze zjecie jak tylko je znowu upieke :P

p.s. Ekstrakt Waniliowy

4 laski wanilii

1 szklanka (250 ml) wodki

Wanilie pociac w 2 cm kawalki i wrzucic do czystego sloika (najlepiej jak jest nowy i z ciemnego szkla). Zalac wodka i zakrecic. Mieszac codziennie (potrzesc zakreconym sloikiem) przez 30 dni. Po 30 dniach przelac do malej butelki przes filter do kawy. Mozna tez uzyc rumu bialego zamiast wodki na ekstrakt rumowo-waniliowy.

Wiem, ze to sie czyta jak jakis eliksir z Harry Potter, ale uzywam tego ekstraktu do wszystkich moich wypiekow i bardzo go sobie chwale. Po tej stronie oceanu cukiernicy uwazaja, ze wanilia jest potrzebna do ciast tak jak sol do miesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.