Skocz do zawartości

Dynia


jot

Rekomendowane odpowiedzi

zaproponowałabym placki z dyni Składniki:

30 dag dyni,

1 łyżka mąki,

żółtko,

sól

Wykonanie:

Dynie zetrzeć na tarce, dodać mąkę aby otrzymać konsystencje gęstej śmietany. Z żółtka utrzeć kogel-mogel, połączyć z otrzymana masa z dyni i mąki. Dodać szczyptę soli. Smażyć na silnie rozgrzanym oleju tak jak placki kartoflane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam taką łyżkę do wykrawania kulek, nie wiem czy ma jakąś konkretną nazwę. Takie wykrojone kulki ładuję w słoiki z różnymi zalewami, z cynamonem lub skórką cytryny. Doskonałe do koreczków,sałatek czy prosto ze słoika. :( Dynię makaronową traktuję jak cukinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię dynię w occie. Dynię obrać,usunąć miąższ i pokroić w kostkę. Obgotować w osolonej wodzie(nie za długo) Przygotować syrop z 3/4 szklanki wody,1 1/4 szklanki octu,25dkg cukru,gożdzikiów i cynamonu. Do gorącego syropu włożyć dynię i zagotować. Zostawić na 24 godziny. Następnego dnia syrop zlać,zagotować i ponownie zalać dynię. Na trzeci dzień zagotować dynię w syropie. Gorącą włożyć do słoików,zalac syropem i zamknąć wyparzonymi zakrętkami. :P Przepis na około 1kg dyni :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię zupę mleczną z dyni. Składniki: średnia dynia, 1 l. mleka, jako, mąka, cukier Wykonanie: Oczyszczony miąższ dyni pokroić w kostke i rozgotowac w poł szklanki wody, dolać litr mleka, z jajka i maki zrobić lane kluseczki i zalać je na lekko gotującą się zupkę, lekko dosłodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynata z dyni 1 kg dyni Przyprawy kilka goździków, cynamon, skórka z cytryny Zalewa 3 szklanki wody 70 dag cukru 1/2 łyżeczki soli 1/2 szklanki octu 10% Dynię po obraniu pokrajać w równej wielkości kostkę lub wydrążyć kulki specjalną łyżeczką. Z połowy ilości cukru i wody ugotować syrop. Dynię wkładać partiami do syropu, obgotować. Po odcedzeniu układać od razu w słoikach. Do syropu wsypać resztę cukru, zagotować, dodać ocet. Do każdego słoika włożyć po 2-3 goździki, po kawałeczku cynamonu i skórki cytrynowej. Gorącym syropem zalać dynię w słoikach. Zamknać i wstawić do pasteryzacji na około 20 minut. Można jeszcze zrobić dżem z dyni z borówkami i dynię w przecierze żurawinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Ja polecam zupę krem z dyni. Bardzo łatwy przepis:

Obieramy : dynię (2,5kg do 3kg), ziemniaki (2 duże), cebulę (dwie) oraz czosnek(4 ząbki), Następnie wszystko kroimy w kostkę. Warzywa podsmażamy na odrobinie masła z oliwą. Całość zalewamy wodą aż przykryję zawartość, dodajemy tymianek, liść laurowy, sól i pieprz.

Gotujemy 25 – 30 min i miksujemy. Następnie dodajemy śmietanę i mieszamy aż do uzyskania jednolitej gładkiej konsystencji. Można dodać tosty z chleba, które robimy w piekarniku lub tosterze i kroimy je w kostkę.Na patelni, na złoto podsmażamy pokrojony w kostkę boczek (200g) i odsączamy go na papierowym ręczniku. Ważne, żeby przed podaniem całość polać olejem z pestek dyni. Smak jest wyśmienity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

ja mam inny przepis na placki...scieram kawałek dyni na tarce, dodaję 2 łyżki mąki pszennej, jodurt naturalny mały, 1 jajko,1 opakowanie budyniu wanilinowego, szczyptę soli, cynamon wedle uznania. Wszystko mieszam, oczywiscie konsystencja musi być odpowiednia do smazenia wiec mąką sie posiłkuje ;) placki są pyszne, cudownie pachną, można posypać cukrem z cynamonem po usmażeniu wtedy nie dodawac juz do ciasta, smacznego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.