Skocz do zawartości

Pyszny Placek Z Czarną Porzeczką


dana2005

Rekomendowane odpowiedzi

Pyszny placek z czarnej porzeczki Ciasto: 0,5 szkl. oleju, 0,5 szkl. zimnej wody, 3 łyżki kakao, 1 szkl. cukru - rozpuścić na małym ogniu i ostudzić. Zimną masę dobrze rozbić końcówkami robota z łyżeczką soku z cytryny. Następnie dodać 1 i 1/5 szklanki mąki, łyżeczkę proszku do pieczenia, odrobinę sodki oraz 1 łyżeczkę soli i 5 żółtek (dodawać po jednym, dokładnie utrzeć, na koniec dodać ubitą pianę z białek). Upiec placek, ostudzić i nasączyć sokiem z czarnej porzeczki wymiesznym z kieliszkiem spirytusu oraz przegotowana wodą ok. 1 szkl.. Masa: Zagotawać 1/2 litra mleka z 1/2 szklanki cukru i cukrem waniliowym. Dodać rozprowadzone w 1/2 szkl. mleka(zimnego) 1,5 łyżki mąki pszennej i 1,5 łyżki mąki ziemniaczanej(czubate). Gotować, stale mieszając przez 3 minuty.Ostudzić. 1 kostkę masła roślinnego ucieramy na puch(najłatwiej robotem) i stale ubijająć dodajemy po łyżce zimną masę mleczną. Gdy skłądniki się połaczą dodajemy małymi porcjami mały kieliszek spirytusu.Masę wyłożyć na nasączony placek. Na masę budyniową wyłożyć odsączone czarne porzeczki (konfitura musi być słodka, w przeciwnym wypadku ciasto będzie miało cierpki posmak). i zalać polewą. Polewa: 3 łyżki wody, 4 łyżki cukru kryształu, 4 łyżki kakao, 1/2 kostki margaryny. Jest naprawdę pyszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i jeszcze chciałabym dodać, ze składniki polewy trzeba podgrzewać na małym ogniu. Chwilę pogotować, następnie wystudzić i polać ciasto. Do tego ciasta podstawą może być każdy "murzynek", który wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

ja zrobie to ciasto w przyszła sobotę (już drukuje sobie przepis), chyba że nie znajde w piwnicy słoika z czarnymi porzeczakami, ale mam nadzieje że tak bo uwielbiam czarne porzeczki. Już nie mogę się doczekać aż wyprubuje ten przepis, a swoją opinią napewno się podziele. Przepis brzmi naprawde apetycznie. Ps. małe pytanko odrobinę sodki tzn że chodzi o sodę oczyszczoną, czy możę wkradłą się jakiś błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi o sodę oczyszczoną. Ciesze się Pszczółko Maju, ze zainteresowałas sie tym przepisem, widzę ze dużo ludzi ogladało ten przepis, ale nikt nie dostrzegł jego wyjatkowego smaku. Zaręczam,ze bedzie Ci smakował. Ciasto musi być sporo nasączone no i kremik pulchny. Najlepszy na następny dzień. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój młodszy syn ma w niedziele urodziny kończy 14 lat Upieke tort i zrobię to ciast .Myśle że jest pyszne..... Bardzo lubie ciast które nie są przesłodzone a to takim sie wydaje Robie podobne tez z czarna porzeczka ,ale na ciemnym biszkopcie - z dwoma masami budyniową i capuccino .Gdzieś jest na forum pod nazwa 'Węgierskie capuccino ' Tym razem jednak spróbuje takiej wersji . Z kolezana Grazka cały czas walczymy z kaloriami wiec spróbuje tylko kawałek jeśli bedzie dobre to może dwa , oby nie okazało się zbyt dobre bo szlag trafi liczenie kalorii :D :D :D . Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napewno nie pożałujesz. Tutaj ten biszkopt nasączony sokiem ze spirytusem i te czarne porzeczki na kremie budyniowym polane czekoladową polewą -mniamnuśne, zobaczysz. Próbowałam też to ciasto w innej formie tzn. biszkopt przekrojony na pół, nasączony tak jak wyżej, na to konfitura z porzeczek, krem buddyniowy, druga część biszkoptu no i polewa- to nie to. W podanej przeze mnie wersji na forum jest pyszne. Chcę dodać, iż mój dwudziestokilkuletni siostrzeniec jest zawsze zawiedziony, gdy do mnie przyjeżdża i nie ma tego ciasta. A z tym liczeniem kalorii to ja też to mam, ale nie można sie aż tak bardzo katować, bo to działa w odwrotnym kierunku. Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja piekę w blasze o wymirach 26 x41 cm, ciasto to nie powinno byc bardzo wysikie. Nasączam sokiem z konfitury(owoce zasypane cukrem) . Aby ciasto dobrze nasiąkło nieraz zskrawam wierrzchnia skórkę a ciasto nakłuwam widelcem. Jeszcze raz przypominam, jak są mało słodkie, to dodaję cukru chwilę posmaże, studzę no i wykładam na krem. Kiedyś znajoma mi mowila, ze użuwła soku z kartoinika i dzemu z czarnej porzeczki i tez był dobry. Ciasto trzeba trzymać w lodówce, ale przed spożyciem nalezy je ocieplic, tzn wyjać troche wczesniej z lodówki jest wtedy lepsze. Miło mi, ze takie zainetersowanie tym wlasnie ciastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.