Skocz do zawartości

Pyszny Placek Z Czarną Porzeczką


dana2005

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłam wczoraj to ciasto i rzeczywiście musze przyznać, że smaczna. Proponuję wprowadzić jednak małe modyfikacje. Mi ciast wyrosło dosyć spore mimo iż wylałąm je na dużą prostokątną blache, dlatego proponuje przeciąć ciasto (jeżeli komuś wyrośnei również wysoko) i przełożyć konfiturą. Natomiast masę proponuję wyłożyć na wierzcz ciasta. I jeszcze jedna mała zmiana, tzn można do kremu dodać troszkę więcej masła. Ale tak ogólnie to ciasto bardzo smaczne, mi bardzo smakowało. Dużym plusem tego ciasta jest to że nie jest zbyt słodkie. Tak o nim pisze, że aż mi ślinka leci, zaraz skoczę zjeść jeść jeszcze kawałek :D. Polecam wszystkim wypróbować to ciasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasto dobre ,ale niestety po poprawkach .Krem zrobiłam wg. przepisu i mi nie wyszedł ponieważ był za rzadki Nie wykładałam go od razu na ciasto tylko wstawiłam do lodówki .Stał tam kilka godzin i nie zrobił się gesty .Aby uratować tą mase ugotowalam bardzo gesty budyń i po łyżce ucierajac dodałam do masy .Dopiero wtedy krem nabrała własciwej konsystecji Jak na ciasto które nie ma być przełożone wydaje się trochę za wysokie ,ale ogólnie smak dobry Po dopracowaniu kremu i dopasowaniu blach,lub przełożeni ciasta godne polecenia . Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za opinie i poprawki, które będę mogła wykorzystać. Do budyniu do kremu dodaję czubate łyżki mąki - tak ze nie wyszedł mi za rzadki krem jeszcze nigdy, ale tak też mogło sie zdarzyć. Jeżeli zdarzy się taka sytuacja, to na wszystko jest sposób i w tej sytuacji dodaję do takiego kremu 1 łyżkę żelatyny rozpuszczonej w niewielkiej ilości mleka (ok. 1/3 szkl.). Piekąć w brytwannie o podanych wyżej wymiarach(26x41), wysokość ciasta wychodzi w sam raz, ale kazdy moze miec na ten temat swoje zdanie(córka kiedyś upiekła do pracy na swoje imieniny w brytwannie o połowę mniejszej i dobrze nasączyła i położyła tą ilość kremu i też był dobry- wszyscy zachwalali). Nieraz chcąc, aby krem był jeszcze bardziej puszysty dodaję 1 śmietanę kremówkę ( 200 ml) z dodatkiem dodatkiem żelatyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.