Skocz do zawartości

Babka Gotowana - Pyszna


Śliweczka

Rekomendowane odpowiedzi

Bez tej babki kiedyś nie wyobrażano sobie kaszubskiego wesela.Szkoda że tak rzadko robi się ją teraz,ponieważ jest baaaaaaaardzo smaczna!!! 1 kostka margaryny 1 szkl.cukru 2 szkl.mąki ziemniaczanej 6 jajek 4 łyżeczki proszku do pieczenia aromat do ciast (jaki kto woli,może być śmietankowy,rumowy ale i każdy inny też) 2 łyżki mąki Margarynę utrzeć z cukrem,dodawać po jednym jaju.Mąki wymieszać ze sobą i proszkiem do pieczenia,dodać do masy.Wlać aromat.Zmiksować. Wysmarować margaryną i posypać tartą bułką specjalną formę do babki gotowanej.Wlać ciasto.Zamknąć formę.Wstawić do garnka z gotującą się wodą,przykryć i gotować 1 godzinę. Wyjąć babkę z formy po przestygnięciu.Posypać cukrem pudrem albo polać polewą czekoladową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mhmm kocham babkę gotowaną nie ważne na jakiej byłabym diecie tego cista nie odmówię nigdy :-) ale rzadko ją jem bo ja nie umiem jej zrobić a mamie się nie chce:p znaczy jem tylko 2 razy w roku na święta :-) bo problem tkwi w umocowaniu formy z bakbą w garnku ;-) no ale cóż niedługo święta więc przypomnę sobie jej smak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga emcyber!!! Ja też miałam na początku problemy z umieszczeniem formy w garnku,ale smak babki pokonał wszystkie trudności.Poprostu nie mogłam się poddać ponieważ strasznie lubie babkę gotowaną i specjalnie kupiłam garnek do którego idealnie pasuje forma :mrgreen: :shock: :razz: . Teraz często ta babka gosci na moim stole i jest popularnym w mojej rodzinie deserem niedzielnym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Śliweczko ! Piekę tę babkę bardzo często (mam już dość sfatygowaną formę ),ale ja w przepisie mam po 1 szkl.mąki pszennej i ziemniaczanej i 5 jaj + 1 cytryna . Zawsze polewam ją polewą lub czekoladą rozpuszczoną . Muszę wypróbować Twój przepis :shock: .Ale babka jest naprwdę pyszna . Zachęcam do wypróbowania tego przepisu . Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wszystkich którzy martwią się że nie mają formy do babki gotowanej uspokoję,ponieważ można ją kupić w większych sklepach z artykułami metalowymi przydatnymi w gospodarstwie domowym.W sklepach tych są chochle do zupy,formy do ciast,łyżki cedzakowe i takie tam różne duperele potrzebne w kuchni.Chociaż w dzisiejszych czasach wszystko jest nowoczesne,teflonowe,to jednak są jeszcze w sklepach takie zwykłe "babcine" przybory kuchenne,wystarczy tylko znaleźć taki sklep...Życzę udanych poszukiwań i pysznych babek gotowanych!!! Pozdrawiam i smacznego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.