Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Śliweczka

Babka Gotowana - Pyszna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ugotowałam babkę...polałam ją polewą i do środka i na zewnątrz dałam wiórki :smile: Jest bardziej krucha,ale myślę,że to zasługa wiórek :smile:

post-2690-0-13654900-1325689086_thumb.jp

post-2690-0-05183200-1325689100_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piękna babka i bardzo apetyczna Ci wyszła Doruniu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja babka po ugotowaniu jest bardzo wilgotna i zachowuje ją przez kilka dni. 1 szklanka mąki pszennej szymanowskiej 1 szklanka mąki ziemniaczanej 5 jajek 3/4 szklanki cukru pudru 1 kostka margaryny Kasi 1 cukier waniliowy 2 łyżeczki proszku do pieczenia 100 ml czystej wódki Żółtka, margarynę i puder utrzeć do białości (ok.20 minut). Wlać wódkę i wsypać osiane mąki wymieszane z proszkiem do pieczenia. Na koniec dodać ubitą pianę z białek i cukier waniliowy. Formę wysmarować tłuszczem i wysypać bułką, wlać ciasto i wstawić do garnka z gorącą wodą. Woda musi sięgać do 3/4 wysokości formy. Gotować 1 godz. i 30 minut. W czasie gotowania garnek musi być przykryty pokrywką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam troszkę inny przepis,ale też zachowuje wilgotność...następnym razem zrobię z Twojego przepisu i zobaczę jaka wyjdzie :) W mojej nie dodaje się alkoholu i zamiast Kasi jest opakowanie masła roślinnego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawa jestem czy teraz można gdzieś jeszcze kupić taką formę na babkę :blush:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję Ci Aniu :) również pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja widziałam formę w sklepie AGD...kosztowała 35 zł.i chyba jest takich wymiarów jak podała Ania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Doruniu porozglądam się za nią :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle pochwal, ze poprosilam by kupiono mi w Polsce taka foremke. Prawdopodobnie sa co najmniej dwa rozmiary, a ja dostalam te mniejsza i dzisiaj ugotowalam babke pierwszy raz. Nigdy wczesniej nie slyszalam ani nie mialam okazji sprobowac tego rodzaju wypieku. Zrobilam ja wedlug przepisu Anna K. i zastanawiam sie czy Twoje dane Aniu sa na duza forme? Moja babka w polowie wyciekla do garnka z woda, reszta byla bardzo sucha i sie rozpada. Wnioskuje, iz nie tylko mnie sie ona nie udala. Co jest tego powodem??? Dzieki wszystkim za odpowiedz i cieplutko pozdrawiam. majka

Edytowane przez aniela

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi