Skocz do zawartości

Szukam Przepisu Na Wino Z Winogron!


lilidu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich, szukam sprawdzonego przepisu na wino z jasnych i ciemnych winogron. Najlepiej jakby można było użyć właśnie trochę jasnych i ciemnych. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Co roku dużo winogron się u mnie marnuje, bo nie nadążamy ich zjadać, więc wpadłam na pomysł żeby zrobić jakieś pyszne winko:) Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wina proponuję b.dobrą i niemocną SŁODKĄ NALEWKĘ Z WINOGRON: 1kg dojrzałych winogron (najlepiej jasnych) 1 l czystej wódki 50dag cukru Owoce umyć i nożyczkami odciąć je od grona, zostawiając 1/2cm ogonek. Osuszyć i włożyć do słoja. Winogrona zalać alkoholem tak, by były całkowicie przykryte. Hermetycznie zamknąć i odstawić na tydzień. Przygotować syrop: cukier rozpuścić w 200ml wody, gotować przez minutę, zestawić z ognia i wystudzić. Syrop wlac do słoja, zawartość dokładnie wymieszać. Słój przykryć. Nalewka jest gotowa po 4 tygodniach. Poza tym robimy z winogrona soki. Dżemy coś nie straciły popularność w naszym domu, chociaż teraz pachną smażone powidełak z węgierek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ineczko sok robię w sokowniku na litr soku daję 50 dkg cukru. Później sok mieszam z cukrem i jeszcze raz daję do sokownika i odparowuję gorący wlewam do słoiczków. A dżem robiłam nawet z tych winogron które zostały z soku przetarłam przez sitko dodałam cukier do smaku i opakowanie żelfiksu chwilkę pogotowałam i gotowe. Bo jak się robi z owoców świeżych to jest dużo soku i trzeba długo smażyć a już z takich odparowanych to jest sam miąższ i skórka i nie trzeba długo gotować. Ja mam bardzo dobrą odmianę winogronu jest gruby i ciemny i ma bardzo łady zapach a jak smakuje z goframi hmm bardzo dobre. ;)

post-5399-1188729424_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko dziękuję bardzo za przepis z którego skorzystam. Ja więcej mam winogron mniejszych a tego większego mniej bo zawsze wymarzło i białe miałam duże i też wymarzło jak były młode posadzone i dobrze się nie rozrosło. Jak się większe rozrośnie to te mniejsze muszą mi zlikwidować, masz piękne winogrono. Justhi Tobie również dziekuję za przepis na nalewkę i obydwa przepisałam i pozdrawiam Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Proponuję przepis na wino domowe z tej stronki: http://www.old.wino.org.pl/frames/winogron.html . Tu masz opis z ilustracjami: http://www.old.wino.org.pl/frames/robimy-winogronowe.htm .

To już raczej na przyszły sezon, ale może sięe przyda. Co do Twoich winogron - raczej nie próbowalbym zrobić z nich wina wytrawnego. Na słodkie czy półsłodkie bedą się nadawać, podobnie jak na sok czy galaretkę.

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.