Skocz do zawartości

Gofry Po Belgijsku?


arturro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie może jakiś sprawdzony przepis na popularne w Belgii gofry? Będąc kiedyś w Brukseli bardzo się w nich rozsmakowałem, a teraz chciałbym sobie je przypomnieć. Ich specyficzną cechą była duża zawartość cukru, który skupiał się w dużych grudkach gdzieniegdzie... mniam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na belgijskie nie mam, ale podaję fajny przepis z książki "Pascal, po prostu gotuj" 500g mąki 250g cukru 20g drożdży 200ml mleka 200ml stopionego masla 3 żółtka 1/4 szklanki jasnego piwa szczypta soli Wymieszaj mąkę z cukrem, wlej drożdże wymieszane z połową lekko podgrzanego mleka. Dodaj masło, ponownie wymieszaj. Żółtka utrzyj z pozostałym zimnym mlekiem, piwem i solą. Wlej do miski z pozostałymi skladnikami, dokładnie utrzyj mikserem i odstaw do wyrośnięcia w ciepłe miejsce. Ciasto powinno rosnąć co najmniej 3 godziny, można je też odstawić na całą noc. Porcjami wlewaj do rozgrzanej gofrownicy przygotowane ciasto, piecz je szybko na złoty kolor. nie przejmuj sie, jesli na samym początku gofr ci się nie uda - z nimi jest tak samo jak z naleśnikami: pierwszy zawsze nadaje się do wyrzucenia. Można je podawać z cukrem pudrem, dżemem, smietanka itp. Wiesz to piwo jakoś dziwnie brzmi. nie słyszałam, żeby tak się robiło, ale może rzeczywiście to jakiś fajny sposób. Ja jeszcze nie próbowałam, ale na pocieszenie powiem ci, że zrobiłam już inne przepisy Pascala i zawsze wychodziły pyszne. Jeśli zrobisz te gofry, daj znać jak wyszły. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego.Sam nie robiłem.

<li>

Gofry belgijskie Jak obiecalem. Oto orginalny belgijski przepis na ok. 20 gofrow.

  • 1 kg maki
  • szczypta soli
  • 75 gr drozdzy w proszku
  • 2 lyzeczki cukru
  • 350 gr masla lub margaryny
  • 8 jajek
  • 375 gr cukru cassonade blonde
  • mleko
- drozdze rozpuscic w mleku i przygotowac ciasto zuzywajac czesc maki (ok 150g).

- pozostawic do wyrosniecia, nastepnie wymieszac ten zaczyn z reszta maki do, ktorej dodaje sie zoltka, cassonade i stopione maslo.

- jesli bedzie to konieczne dodac troche mleka.

- ubic bialka na sztywna piane i dodac do ciasta delikatnie mieszajac.

- przykryc i pozostawic do wyrosniecia przez 1 godzine.

- nastepnie uksztaltowac niewielkie kulki z ciasta i pozostawic do wyrosniecia jeszcze przez 1/2 godziny.

- piec w dobrze nasmarowanej gofrownicy.

Robert Glowka (A. Blikle Sp. z o.o.)

Wątek: Gofry karmelkowe

Data:2000/06/01

żródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.