Skocz do zawartości

Haluszki Z Bryndzą


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis od Viery Ciasto: 1/2 kg. mąki pszennej 3 większe obrane surowe ziemniaki zetrzeć na tarce o małych oczkach sól 2 op. bryndzy po 125g Słonina wędzona koperek, szczypiorek, mięta Można zrobić z makaronem Z mąki, ziemniaków i z dodania trochę soli urobić ciasto. Ciasto musi mieć konsystencję gęściejszą. Ciasto położyć na deseczkę i łyżką maczaną w wodzie odrywać małe kawałeczki i wrzucać do gotującej osolonej wody i ugotować je. Do gorących kluseczek dodać bryndzę i wymieszać. Oblać słoninką stopioną z skwarkami i posypać koperkiem, względnie szczypiorkiem lub miętą. Jadłam z haluszkami i makaronem, mnie bardzo smakowały z gotowym makaronem krajanką. Makaron ten był krótki i wąski. Ona do robienia haluszek miała specjalne naczynie, może Basia zauważyła u nas w sklepie. Ja chciałam kupić ale nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyrząd ten wyglada jak "patelnia z płaskim dnem" z otworami wielkości dwugroszówki, posiada "takie haczyki/zaczepy" dzięki którym można go umiescić nad garnkiem z gotujacą się wodą (posiada również rączkę/uchwyt tak jak w/w "patelnia"). Po wizycie na Słowacji zakupiłem rzeczony przedmiot a same haluszki robię z dodatkiem wody mineralnej gazowanej. Tyle z mojej strony, Ina12 pewnie coś więcej doda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skleptescoma.pl/product_info.php?cPath=141_32_120&products_id=364 Ja mam takie urządzonko do klusek,od kiedy je posiadam robię często lane kluseczki w różnych wariantach smakowych,oraz od teraz będę robić haluszki jak już mam przepis,dziękuję droga Ineczko za podzielenie się z nami zdobycznymi przepisami :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie - ja mam pytanie odnośnie tego sklepu - jak to możliwe, ze tam wszystko kosztuje tylko złotówkę? :wink: Czy ktoś już tam coś kupował i coś stamtąd już przyszło? Mnie się wszystko wyświetla dostępne do kupienia - ale jakoś nie chce mi się wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viera mówiła że to urządzenie kupiła dwa lata temu, jest aluminiowe tak wygląda jak kiedyś były trojaczki do noszenia dań ciepłych, dno ma otworki mniejsze od dwugroszówki i szerokość tego naczynia myślę że ma około 20 cm. a wysokość 7 cm. i tylko to mnie pokazała. Ze względu na późną porę nie wypadało żebym do niej przedzwoniła, jutro przedzwonię czy ma jeszcze dodatkowe części. Delarge stwierdziłam z Twojego opisu że masz dużo lepsze urzadzenie i dziękuję za opis jego. Podam Wam przepis na pikantne rogaliki z nadzieniem, przepisywałam osobiście przepis przy niej i po przyjeździe coś mi nie pasowało i dzwoniłam trzy razy aż się upewniłam bo nie było w przepisie cukru i soli. Po przyjeździe z zwiedzania miała na blaszkach już pięknie wyrośnięte swoje rożki, po upieczeniu poczęstowała i mówię Wam pycha. Batirek dziękuję za dodanie strony jak nie dostanę kupić w jakimś sklepie to zamówię sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko ja kiedyś byłam na Słowacji na zaproszenie w Novych Zamkach i ta potrawa nie była podana, jadłam ją poraz pierwszy. Ja Kupiłam w sklepie paprikovą pomazankę i paprikovą pochutkę, czy znasz te produkty? a może DeLarge coś na ten temat wie. To są bardzo dobre pasty do posmarowania na wędlinę i nie tylko. Ja teraz mam dużo pracy, przeczytałam składniki i będę poźniej próbowała zrobić. W rozmowie telefonicznej Viera mówiła że nie ma na to przepisu, a szkoda. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko, tych produktów nie znam. Będę pewnie jeszcze tej jesieni na Słowacji to przyglądnę się im. Do robienia Haluszków kupiłam sobie taki gotowy proszek na Słowacji - porównam obie metody. pozdrawiam Cię ciepło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.