Skocz do zawartości

Menu Urodzinowe Dla Studentów


gagatu

Rekomendowane odpowiedzi

Za tydzień planuję urządzic imprezę urodzinową, na którą zaproszę ok 10-12 osób. No i problem pojawia się gdy pomyslę o menu :wink: Nie chcę spędzić kilku dni w kuchni bo nie mam na to czasu, i niestety mam też ograniczony budżet. Myślałam oby zrobić lasagne na kolację, do tego może 2 sałatki i jakieś przekąski, żeby jak już wszyscy zaczną bawić się w najlepsze nie myśleć czy ktoś nie jest głodny. No i z tymi przekąskami mam własnie największy problem :wink: Pomożecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przekąsek możesz zrobić: * koktajl krewetkowy i ułożyć go na drobnych listkach sałaty, * koreczki (na wykałaczki nadziać ser, szynkę warzywka np. pomidorki koktajlowe, ogórki i oliwki...) * małe kanapeczki (z różnymi pastami) * możesz wysypać na kilka małych salatereczek chipsy tortilla i zrobić do tego różne dipy (od łagodnych po bardzo piantne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kasiulek! Myślę że amatorów krewetek jednak nie będzie ale koreczki i kanapki z pastami to super pomysł :wink: A może jakieś mięsa na zimno? W miare łatwe w przygotowaniu? Zna ktoś takie przepisy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję, DeLargo! Chociaż chrzan... nie wiem czy będę ryzykować bo na niego amatorów też nie ma za wielu (sama nie przepadam za smakiem chrzanu). A przy okazji - moja mama robi roladki z szynki nieco inaczej: w plaster szynki zawija ćwiartkę jajka z "ciapką" majonezu, układa na półmisku i zalewa rozpuszczoną żelatyną z przyprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pieczarki faszerowane, szaszłyki z owoców lub z mięskiem (zależy od Ciebie), faszerowane pomidorki (Pomidorki wydrąż. Miąższ wymieszaj z tuńczykiem, zmiażdżonym czosnkiem, majonezem, sokiem z cytryny, ziołami i pieprzem. Pomidorki wypełnij gotowym farszem, posyp wiórkami ze skórki cytrynowej). Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to dam znać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMM... Kasiulek, masz świetne pomysły, już jak czytam to leci mi ślinka! Napisałaś o szaszłykach owocowych i tak właśnie pomyślałam - może zrobić koreczki nie tylko z sera, wędlin, warzyw itp. ale też z owoców, wszystkie razem nadziać na skorupę z połowy arbuza i zrobić takiego jeża?? Wydaje mi się to ciekawszym pomysłem niż sałatka owocowa czy szaszłyki z owoców. nie ukrywam, że zależy mi nie tylko na tym, by było smacznie, ale i efektownie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza była baaardzo udana, także dzięki Waszym pomysłom na dania. Zrobiłam pizze, 2 sałatki (nie wiem czy akurat z forum, bo już wpisane do zeszytu, a korzystam z wielu źródeł przepisów), do tego jeża z koreczkami (wszyscy mówili że to nie tylko super smakuje ale i genialnie wygląda), do tego dipy: czosnkowy i "7 smaków" oraz trufelki i rafaello na osłodę (też sama robiłam). Jeszcze raz bardzo dziękuję za inspiracje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odkopuję temat sprzed roku i znów wołam POMOCY!!!!!! Za niecałe dwa tygodnie chciałabym zrobić imprezę urodzinową i jak zwykle brak mi pomysłów na smaczne a zarazem oryginalne dania :) Na imprezie będzie max. 15 osób. Chciałabym poczęstować najpierw gorącą kolacją (tu kompletnie nie mam pomysłu co zrobić, żeby można przygotować danie wczesniej i zarazem nasycić tyle osób), potem sałatki i jakieś przekąski, no i oczywiście tort ze świeczkami :P Proszę, zaproponujcie ciepłe danie na kolację i przekąski :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.