Skocz do zawartości

Pyszna Kawka:)


Gość śmietanka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość śmietanka

znalazlam kilka fajnych przepisow na kawke..najbardziej podchodzi mi ten z marcepanem ale jeszcze nie wyprobowalam:)

[link wygasł]

i przy okzji prosba...podajcie jakies przepisy na kawke:) jakich przypraw uzywacie? macie jakies sekretne receptury?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię kawę z likierem amaretto,ale smakuje mi też z likierem czekoladowym :wink: i czasem robimy sobie kawę ze spirytusem i koglem moglem na wierzchu...mmmm już dawno jej nie piłam i muszę zrobić rodzicom,mężowi i sobie w weekend na działeczce do lepszej werwy do pracy przy ogrodzeniu :wink: :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio moja siostra ugościła mnie bardzo dobrą kawą, przepis jest bardzo prosty:

do kawy rozpuszczalnej podanej obowiązkowo w filiżance (tak do 3/4 wysokości naczynia) dodajemy bitej śmietany (w wersji siostry była to śmietana w aerozolu). Ilość dodanej śmietany określę w sposób nastepujący: tak by wystawało i to sporo :wink: a następnie utworzony w ten sposób "kopczyk" śmietany posypujemy startą gorzką czekoladą

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobiliście mi smaka na kawkę z koglem-moglem :wink: Pytanie tylko mam- z ilu jajek zrobić kogiel-mogiel na jeden kubek? Jedno jajko to w sam raz czy za mało? I czy można jeszcze mleczka do kawy dolać czy już niekoniecznie? Aaaa! No i jaki to ma być kogiel-mogiel? Tak "zwykły" ucierany czy też taki, że uciera się samo żółtko i cukier a z białek ubija się pianę i dopiero potem się to łączy?.... Tiaaa, może lepiej jak sobie zrobię swoją normalną kawkę z bita śmietaną :wink: Ale temat przepyszny! :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijam zwykłą czarną kawę lub z odrobiną mleka. Zimą lubię wsypać troszkę cynamonu. Kiedyś robiłam kawę po holendersku. Była dobra, ale dla mnie za słodka (nie słodzę). Spróbujcie.

dla 6 osób:

1 1/2 szk. mocnej kawy

1 szk. cukru

2 łyżki masła

3 żółtka

2 łyżki mąki

1 l jasnego piwa

kieliszek koniaku

szczypta gałki muszkatołowej

szczypta posiekanej wanilii

Masło utrzeć z cukrem w rondelku. Przez cały czas ucierając dodawać po jednym żóltka, potem stopniowo wsypać mąkę.

1/2 szk. piwa wlać do masy, dodać gałkę muszkatołową i wanilię, dokładnie wymieszać. Postawić na ogniu, podgrzewając i stale mieszając wlewać powoli pozostałe piwo. Zestawić z ognia, wlać koniak i kawę, rozlać do filiżanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.