Skocz do zawartości

Alkoholik- Pyszne, Mocne Ciacho


filonka

Rekomendowane odpowiedzi

ALKOHOLIK

Podzielę się z Wami przepisem na to ciacho, zawsze je robię na święta i szczególne okazje, bo wiem, że wyjdzie i mój alkoholik będzie miał wzięcie;)

a przepis mam od koleżanki ze studiów:) dzięki Karolciu:*

Biszkopt z 6 jaj

Do kremu:

1 szklanka kaszy manny sypkiej

1 szklanka wiórek kokosowych

1 szklanka cukru

1 szklanka wódki

1 kostka margaryny (ja daję Kasię)

Dodatkowo:

1 tabliczka startej gorzkiej czekolady (ale połowa w zupełności wystarczy)

1 słoiczek dżemu porzeczkowego

Poprzedniego wieczoru do litrowego słoika wsypac wiórki, mannę, cukier, wymieszać i zalać całość wódką. Szczelnie zamknąć naczynie aby alkohol nie wywietrzał i wstawić na noc do lodówki.

Nazajutrz po wyjęciu z lodówki masę ucierać z margaryną aż do powstania kremu (ja ucieram w makutrze za pomocą pałki) :-)

Biszkopt przekroić na pół. Krem rozdzielić na 2 porcje- mniejsza na posmarowanie wierzchu ciacha. Jedna część posmarować dżemem, na to krem, potem druga połowa biszkopta, znów smarujemy kremikiem, wyrównujemy. Na koniec posypujemy startą czekoladą (moja ulubiona to gorzka Wedla ze skórką pomarańczową, ma fajny aromacik) lub kokosem, albo rodzynkami, co macie i lubicie:)

Moc ciacha słabnie z czasem, ale świeżo zrobione zawróci w główce :-)

Ciacho już kilkanaście razy było robione i za każdym razem pyszne także gorąco polecam! ;-)

A oto fotka mojego alkoholika, wkrótce postaram się zamieścić w przekroju, bo tego już nie ma:)

post-7390-1190894994_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do dzieciaków to smakuje im bardzo :-) jeszcze swoich nie mam, ale jak rodzinka się zjedzie z dziećmi to przecież nie będę im bronić :-) no ale od tego mają rodziców :-) zresztą jeszcze nikt nie miał skutków ubocznych po spożyciu moich wypieków :P ale zaznaczam, że jestem samoukiem i do tego młodym i co za tym idzie nie mam takiego doświadczenia jak większość z Was :grin: także jakby coś było nie tak to pisać, nie obrażę się :) wogóle jak przeglądam te wasze smakowitości to chylę głowę przed Waszymi dziełami Kobitki! Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie porady i przepisy, no i też obiecuję tu dać coś od siebie :grin: miłego wieczorku! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filonka, a ta manna nie powinna być zaparzona? Nie jest surowa? Nie robiłam jeszcze takiego ciasta, zastanawia mnie to. ;-) Pewnie pod wpływem alkoholu pęcznieje. czy zwiększa swoją objętość w trakcie 'leżakowania' w lodówce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niuniaczku,nie trzeba sparzać, ta mannę wsypujesz taka sypką prosto z paczuszki, ona pęcznieje pod wpływem alkoholu w czasie tej nocy, w której leżakuje w lodówce:) ja też się nad tym zastanawiałam jak 1szy raz robiłam to ciasto, ale wierz mi, że po utarciu z kasią kremik będzie 1sza klasa! ;-) i ciasto jest dość słodkie dlatego dobrze jest posmarować dżemem najlepiej niskosłodzonym, u mnie najlepiej sprawdza się z czarnej porzeczki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Moj alkoholik nieco zmodyfikowalam przepis:biszkopt z 5 jajek,wiorki kokosowe namoczone w wodce zmiksowane z kostka marg. Kasi i cukrem pudrem i polane polewa orzechowa bo taka mialam w domu.Ciacho bylo niezle na drugi,trzeci dzien.

post-7603-1212503038_thumb.jpg

post-7603-1212503119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego dnia dosc mocno,nawet moj prawie dorosly syn powiedzial,ze cala lodowke zasmrodzilam :D ale na drugi,trzeci dzien zapach alkoholu wyparowal i z lodowki i z ciasta,byl ledwo wyczuwalny,takze tak jak napisalam w pierwszym poscie ''najlepsze na drugi,trzeci dzien".Ciacho jest dobre ale mi osobiscie lepiej smakuje ze sliwkami moczonymi w alkoholu(przepis jest na forum),chociaz ja uwielbiam kokos.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.