Skocz do zawartości

Kapusta Sałatkowa


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

7 kg kapusty białej 2 kg jabłek 1 kg marchwi 17 dag soli 1 łyżka nasion kopru lub kminku 1 łyżka jagód jałowca Kapustę oczyścić z zewnętrznych liści drobno poszatkować. Jabłka zetrzeć na tarce ze skórką, skórka musi być zdrowa w przeciwnym razie obrać. Obraną marchew zetrzeć na tych samych oczkach co jabłka . Wymieszać wszystko z solą i przyprawami. Kapustę układam w litrowych słojach i ubijam, Odstawiam do ukwaszenia. Ukwaszoną kapustę pasteryzuję. Dodaję ziele jałowca które można kupić w sklepie spożywczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusiu robię dokładnie zawsze tak jak jest w przepisie, soli nigdy więcej nie dodaję i kisiłam też w kuchni. Ja mieszkam w bloku i w kuchni też nie mam ciepło. Przykro mi że musiałaś wyrzucić bo towar i praca poszło wszystko na marne. Ja podejrzewam że kapusta musiała być z nieodpowiedniego nawozu jak to nieraz z ogórkami bywało, ale dokładnie tego nie wiem. To tylko moje są przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam na giełdzie kupić kapustę i paprykę bo będe robić surówkę na zimę z forum. Pytałam sprzedawczynię co mogło być powodem że Kapusta spleśniała Tobie, odpowiedziała że nawóż albo za mało Danusiu ją ubiłaś. Ja ubjam drewnianną pałką co jest do ucierania ciasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusiu ja zapomniałam napisać że ta sprzedawczyni jeszcze powiedziała że jak jest za mało ubita kapusta to powstają pęcherzyki powietrza i dlatego gnije. Nie możesz porównywać tych przetworów które robiłaś bo jest inny sposób wykonania, one są z zalewą i pasteryzujesz a nie czekasz żeby fermentowało bo one nie są poddawane fermentacji. Ja wczoraj robiłam kwaszonkę z czerwonej kapusty z jabłkami przepis podałam i też ubiłam, dodam zdjęcie w jaki sposób odstawiam do fermentacji. Danusiu napewno wiesz że jak się kisi kapustę z przyprawami to trzeba zawsze ubić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inia juz kilka lat kisze kapuste i zawsze wszystko bylo ok.Ja mysle ze moze bylo za zimno lub faktycznie za malo ubite nie wiem,W sobote ide na ryneczek i moze jeszcze raz sprobuje,bo jakos nie daje mi to spokoju.Jak zrobie to ci napisze. Buziaczki Danusia. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek zrobiłam kwaszonkę z kiszonej kapusty, w piątek surówkę na zimę z przepisu Iwonki i już składniki fermentują, stare ręczniki są mokre i z jednego słoika widać jak przebiega fermentacja. Dodaję zdjęcia w jaki sposób robię i tak robiłam kapustę sałatkową. Wszystkich słoi nie widać bo źle mój syn ujął i przepraszam za złą jakość fotek i na nich kolorów.

post-2336-1192900854_thumb.jpg

post-2336-1192900880_thumb.jpg

post-2336-1192900908_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.