Skocz do zawartości

Kilimandżaro


andy8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mela cieszę się że i tobie smakowało Halinko użyłaś za małej blaszki pisząc blaszka standardowa miałam na myśli 40 na 30 conajmniej i w\g mnie kremu jest wtedy w sam raz ale każdy może miec inne zdanie :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciasto ładne ( ale jestem chwalipięta) i do tego pyszne. Andy ja się z Tobą jak najbardziej zgadzam że kremu budyniowego starczy bo nawet boki pokrył, ale masy jabłkowej dla mnie jest za mało z 1 kg jabłek. Potwierdzam jeszcze raz że z Twojego przepisu biszkopt jest wspaniały i zjedzony został sam bez przekładania. Mela w jakiej formie piekłaś, szkoda że nie dodałaś zdjęcia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie po długiej przerwie :sad: Zamierzam upiec to ciacho, bardzo apetycznie wygląda, tylko zastanawia mnie ilość mąki w stosunku do jajek, na pewno tylko 6 łyżek mąki? Zawsze używałam trochę więcej do ciemnego biszkoptu, dlatego pytam, gdyż chciałam upiec ten biszkopt wg Twojego przepisu Andy. Trochę nieskładnie piszę, ale trochę się spieszę, papatki, czekam, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć za Andy. Upiekłam biszkopt z przepisu Andy i podałam wymiar blaszki na której piekłam i proszę się nie obawiać bo biszkopt jest udany. Andy także podała w jakiej ona formie piecze. Justynko przeczytaj komentarze, szkoda że nie dodałam zdjęcia bo tak samo był puszysty jak na zdjęciu autorki. Iwonko mogą być z słoika, mam na myśli mus, dodaje się galaretkę i one tak samo zgęstnieją jak świeże gotowane. Poczekamy czy Andy potwierdzi że to jest prawidłowa odpowiedź bo ja uważam że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko myślę że mogą być jabłka ze słoika choć ja z takimi jeszcze nie robiłam ale nie widzę przeszkód. Justynko nie obawiaj się ilości mąki,biszkopt się uda napewno. Bardzo dziękuję Halince za udzielenie odpowiedzi zgadzam się z tym wszystkim co napisałaś :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i dziękuję za udzielone opinie miłe Panie :P :P Na sobotę mam zaplanowane już to ciacho i wrażeniami się podzielę, obym tylko znalazała na to czas, coś ostatnio mi go brakuje, dlatego nie zaglądam za często na forum :sad: Pozdrawiam, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :grin: Ciasto zrobiłam, biszkopt wyszedł bardzo dobry, więc mniejsza ilość mąki mu nie zaszkodziła, ogólnie ciasto bardzo dobre, połączenie jabłek z galaretką tworzy ciekawy smak. Tylko tak się zastanawiam, czy następnym razem nie użyć jednej galaretki zamiast dwóch, gdyż na przeszło 1 kg jabłek jakie wykorzystałam, to ta masa mogłaby być bardziej miękka. Pewnie jest to kwestia gustu, albo miałam mało soczyste jabłka :grin: Myślę, że podobnie można wykorzystać np. mrożone truskawki, po zmiksowaniu, podgrzaniu i dodaniu galaretek takie przełożenie mogłoby mieć ciekawy smak, jeszcze nie robiłam, na razie jest to tylko pomysł :P Ogólnie Andy ciasto bardzo dobre, zostało zjedzone w jeden dzień i do porządnej degustacji dołączył mój młodszy syn, który ostatnio nie chciał jeść żadnego domowego ciasta, coś w tym jest :P Pozdrawiam, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.