Skocz do zawartości

Wieprzowy Zawijas


justhi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam zamiar zrobić tego zawijaska na impreze urodzinową, FIGIEL jakie przyprawy i mniej więcej ile dałaś (żeby zrobić ze schabowego)? Boje sie że dam za mało tak jak Mart albo za dużo i wyjdzie niedobre a to ma być główne danie. P.S. Jak sie zabrać za rozkrojenie schabu na taki równy płat rozcina sie pośrodku i rozbija czy jakoś inaczej? Polećcie jakąś sałatkę do niego :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! rossi ,ja przyprawy dałam na oko ... najpierw dobrze natarłam to mieso ,solą , pieprz , majeranek ,posiekany czosnek i zostawiłam na 1/2-1 godz. , a pieczarki wcześniej usmażyłam z cebula i tez dobrze przyprawiałam, tak samo mielone trzeba doprawić i omleta , bo mieso sporo wchłonie przypraw. A schab rozcinałąm w ten sposób ; kawałek ,najlepiej grubszy ,/ poobcinać zbedne ,wystające kawałki / nacinałam z jednej strony / wzdłuż/ , nie do końca ,potem z tej strony /niedociętej do konca ,/ znowu zaczełam kawałek dalej nacinać w przeciwna stronę ,też nie do konca i znowu z tej strony w przeciwna .Potem rozłożyć ,tę "harmonijkę " :) na płaskiej desce i delikatnie rozbić tłuczkiem i to mięsko natrzeć przyprawami . Rossi mam nadzieje ,że zdążyłam z odpowiedzia. Przepraszam ,że dopiero teraz ,ale nie zauważyłam Twojego postu . Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figiel no pewnie, że zdążyłaś z odpowiedzią będę robiła dopiero ostatniego stycznia na roczek córki :) Hmm starałam sie ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam.. powinnam naciąć po dłuższym boku, tak jakbym chciała przekroić na pół ale nie do końca, potem go rozłożyć i rozbić tłuczkiem - nie będzie za gruby? Od razu widać laika kuchennego :D aaa Mart pieczarki na pewno będę smażyć. P.S. Sól zwykła czy ta jodowana do mięsa?? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Hej :( kurcze musze sprobowac przepisu, bo mnie zaciekawil. Choc szczerze sama nie moge dodac nic od siebie poniewaz w pieczeniu miesa jestem noga ;D nigdy zadnego nie upieklam. Juz moj Luby na swieta probowal tam cos dzialac. I wlasnie z tego co pamietam to u nas w domu, Mama zawsze piekla rozne szynki, rolady i schab na swieta.Z tego co wiem, to mieso zawsze najpierw mocno nacierala i odstawiala je na jakis czas by przeszlo przyprawami ( oczywiscie nie 30 minut, tylko jakies grubsze godziny ).Pamietam tez, ze zawsze wbijala zabki czosnku w kawaly miesa, co dodawalo mu aromat i lepszy smak. Buziaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.