Skocz do zawartości

Prosze O Pomysły Co Upichcić Na "impreze Z Przyjaciułmi"


Gość obserwator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Nie wiem czy takie tematy się zdarzają czy nie... Może to i głupi pomysł może i nie. Ostatnio wpadliśmy na pomysł aby zrobić sobie "domówke" z przyjaciułmi (17-19lat) ale troche inna niż normalnie ;) Zamierzamy poogladac kilka fajnych filmów, pogadać, piwko do smaku i najawżniejsze... Upichcił coś ciekawego ;) I tu moja prośba... Potrzebuje kilka przepisów które spełniałoby moje wymogi i byłyby adekfatne do sytuacji. Plan był taki że każdy przykłada się do smarzenia, gotowania etc. Dania wytrawne, zupy etc odpadają. zależy mi na tym żeby: -wykonanie nie trwało więcej niż 1,5-2godz -nie kosztowało dużo... jakieś wykwintne rzeczy odpadają (laski wanili etc) -wiadomo co do sytuacji nie zamierzamy sobie robic odjadu ;) -ważne żeby to nie było nic co "jemy normalnie" czy żadne ziemniaki z innym tylko sosem. Szukam czegoś czego napewno nie je się na codzień, jakieś ciekawe przystawki, coś w stylu zapiekanki, pizzy etc. żeby poprostu nie było to nudne. - i oczywiscie to musi dobrze smakować ;) Myśle że taki pomysł na impreze nie jest w cale zły :grin: na początku zastanawialiśmy się czy poprostu nie zrobic mega pizzy, ale stwierdziliśmy ze to możemy spokojnie zrobic, a przydałby się jakiś eksperyment kulinarny, coś czego jeszcze nikt nie prubował :grin: Pomysł zaczerpnięty z programu "pascal poprostu gotuj!" Mile widziane całe przepisy, aczkolwiek bede wdzięczny jak podacie tylko nazwy potraw :P Pozdrawiam i z góry dziękuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pomysł z takim spotkankiem jest super, ale faktycznie dania nie moga być pracochłonne, żeby starczyło czasu też na inne przyjemności :grin: Ja, gdy zapraszam znajomych, często robię tartę ze szpinakiem i fetą. Danie to nie jest trudne do przygotowania i nie zajmuje dużo czasu, a zawsze wszystkim smakuje, nawet tym, którzy deklarują, że nie cierpią szpinaku :grin: . Ciasto można przyrządzić samemu, albo wyłożyć formę do tarty (ja niestety takiej nie mam, więc używam zwykłej tortownicy-małej) ciastem francuskim i wtedy już w ogóle gotowanie idzie jak burza, bo przyrządzasz tylko farsz. CIASTO: 0,5 kostki margaryny szklanka mąki 2 żółtka trochę soli do smaku (wszystko zagnieść i wstawić na godzinkę do lodówki, następnie wylepić nim natłuszczoną i posypaną bułką tartą formę i uformować dookoła brzegi na ok. 3 cm, ponakłuwać widelcem, wstawić do piekarnika na 20 minut i piec w temp. 180 st., następnie wyjąć i nałożyć na ciasto farsz, posypać całość żółtym serem i zapiekać jeszcze 15-20 min.) FARSZ: szpinak mrożony (może być świeży,ale wtedy dłużej trwa przygotowanie) kostka fety cebula kilka ząbków czosnku (ja uwielbiam czosnek, więc go nie szczędzę) pieprz trochę gałki muszkatołowej śmietana i białko ( nie trzeba solić bo feta jest słona) żółty ser do posypania Na patelni przesmażyć pokrojoną w kostkę cebulkę i przeciśnięty przez praskę czosnek, na to wyłożyć szpinak, dusić do rozmrożenia, popieprzyć, dac pokruszoną fetę, dobrze zamieszać. Po zestawieniu z ognia wymieszać z kilkoma łyżkami śmietany, białkiem i gałką. Wyłożyć na przypieczony spód, posypać serem. Danie robi się naprawdę szybko i jest pyszne. Do tego można dać sałatkę jaką się lubi. Mam nadzieję, że będzie smakowało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, powiem Ci przepis na przekąskę jako alternatywę kanapek... jadlam to kiedys na jakiejs imprezie, wiem ze wszystkim smakowało. drogie nie jest. właściwie robi się to jak kanapki, kupujesz krakersy, najlepiej lajkonika, smarujesz masłem lub margaryną, na to dajesz plaster(cienki) sera feta, na to pomidor i połówka orzecha włoskiego, nie pamietam tylko czy sie soliło czy nie bo krakersy są chyba już wystarczająco słone.KONIEC do piwka bradzo dobre , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.