Skocz do zawartości

Biała Dama


hanula

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tej wersji tutaj jeszcze nie ma.Przepis dostałam od mojej sasiadki i niestety nie wiem z jakiego źródła pochodzi.Właśnie go upiekłam i jest pyszny!! Biała Dama 1. Biszkopt z 4 jaj 2. Masa serowa -0,5 litra kremówki -8 łyżeczek cukru pudru -0,5 kilo sera takiego z wiaderka (ja kupIłam w Biedronce) -puszka ananasów -żelatyna: 4 łyżki rozrobic w pół szklanki wody,ostudzić. Kremówkę ubić z cukrem,dodać ser, pokrojone w drobna kostke ananasy i zelatynę.Od razu wyłożyć na biszkopt. 3. Krem -0,5 litra mleka -2 budynie śmietankowe -8 łyżeczek cukru Ugotować budyń,ostudzić i zmiksować z kostką margaryny. 4. Na wierzch -2 opakowania wiórek kokosowych (200 g) -2 łyżki cukru -0,5 kostki margaryny Rozgrzać wszystko na patelni,aby sie połączyło i wyłożyc na krem. SMACZNEGO!!!

post-6584-1193843217_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zmieniłam przepis podany przez hanule i powstała brzoskwiniowa dama,ale że jest bardzo podobny nie będę zaśmiecała forum to podam tutaj. Należy tak samo upiec biszkopt i krem jest taki sam tylko daję 3 łyżki żelatyny,które zalewam 1/2 szkl soku z brzoskwiń i gdy napęcznieje to dodaję do pełnej szklanki gorącej wody.Jako ,że jest to brzoskwiniowa dama dodaję brzoskwinie pokrojone w kostkę-1 puszka. Drugi krem to budyniowy-nalezy ugotować budyń na 3/4 litra śmietankowy na 1/2 litrze mleka i do gorącego wsypać galaretkę brzoskwiniową.Po ostudzeniu utrzeć z margaryną. N wierzch daję posypkę...należy przesmażyć na złoto 1 łyżkę masła i 1 łyżkę cukru oraz 10 dag wiórków -ostudzić i rozsypać po kremie. Polecam bo jest pyszne i warto się troszkę potrudzić. Mam nadzieję ,że autorka przepisu nie będzie miała mi za złe wstawienie małych zmian. Pozdrawiam i może fotki sprawią ,że ktoś się skusi....

post-3528-0-20581100-1322065039_thumb.jp

post-3528-0-10456100-1322065070_thumb.jp

post-3528-0-07021200-1322065101_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowanie składam hanuli za dodanie przepisu i zdjęcia. A Tobie Elu dziękuję za skorzystanie z tego przepisu, za częściową zmianę i za dodanie zdjęć. Na zdjęciach to ciasto ma wygląd bardzo apetycznego i takie na pewno jest w rzeczywistości. Ja również mam nadzieję że nie tylko jedna osoba się skusi. Elu sprawiłaś radość ponownie Twoją aktywnością. DZIĘKUJĘ TOBIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu dzięki temu, że upiekłaś to ciasto z pewnymi zmianami, ja odkryłam ten przepis :) Jakoś go wcześniej nie zauważyłam, a myślę, że jest na prawdę wart wypróbowania. Ciasto wygląda pięknie i smakowicie, jest takie wysokie i eleganckie, super, myślę, że na święta lub Sylwestra albo inną okazję, uroczystość rodzinną etc. Wspaniale się prezentuje i na pewno smakuje wyśmienicie :) Oczywiście muszę upiec - Elu to już trzecie ciasto w ostatnim czasie, które będę piekła za Twoją przyczyną ;) Pozdrawiam Cię serdecznie... i Halinkę również cieplutko pozdrawiam, cieszę się, że znowu wzmaga się aktywność na forum :) Dobrego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko masz rację,fajnie widzieć Halinke ,Kingę i Ciebie-chociaż Ty tu zawsze byłaś.. ;-) Ciacho jest naprawdę smaczne -oczywiście polecam też wersję Hanuli i zachęcam do pieczenia bo słodycze to jedna z przyjemności ...choć nie w nadmiarze bo szkodzi. Pozdrawiam i czekam na wasze nowe propozycje...ja sama dawno nie robiłam prince polo i chyba to będzie mój kolejny wypiek. Niedługo pora na pierniczki... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu, właśnie, pora na pierniczki.. a ja tymczasem ostatnio piekę same ciasteczka :) bo mojemu Tatkowi tak zasmakowały, że nie może się nimi najeść. A to bardzo proste ciasteczka kruche z jabłuszkiem w środku i polewą czekoladową. Prince Polo piekłam niedawno, jakieś 3 tygodnie temu, na otwarcie nowej kaplicy katolickiej w Poznaniu, siostra obiecała księdzu i tak wyszło - no, ciasto smakowało i ksiądz zadowolony i inni również :) Pozdrowionka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasto pyszne! Elu dzięki, zachęciłaś mnie do upieczenia wspaniałymi zdjęciami. Warto było - ciacho idealnie trafiło w gusta mojej rodzinki i zniknęło bardzo szybko :) Na pewno jeszcze nie raz je upiekę. U mnie dodatkowo na wierzchu polewa czekoladowa, bo bardzo lubimy. Pozdrawiam Autorkę przepisu :) post-8290-0-18374500-1322436528_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingo posiadasz osobistą swoją koncepcję na udoskonalenie. Wyroby bardzo ładnie się prezentują i z tego powodu jestem bardzo zadowolona. Gratuluję, pozdrawiam mile i serdecznie. Zachęcam osoby z naszego grona do powrotu, obecne i nowo zaglądające do wspólnej współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko dziękuję za miłe słowa i również cieplutko pozdrawiam :) Ja jak najbardziej popieram powrót do większej aktywności na forum i dzielenie się radościami z pasji pieczenia i gotowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.