Skocz do zawartości

Bieluch Jabłkowy


BeaGa

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto:

upiec biszkopt z 6 jaj - przekroić na 2 części

Masa I:

- 1 budyń smietankowy

- 1 kg jabłek

- 0,5 szklanki cukru

- 0,5 szklanki soku jabłkowego

Jabłka obrać i zetrzeć na tarce, dodać cukier i smażyć na niewielkim ogniu.

Do rozgotowanych jabłek dodać budyń rozpuszczony w soku jabłkowym. Jeszcze ciepłą masę wyłożyć na jedną część biszkoptu.

Masa II:

- 0,5 litra śmietany kremówki 30%

- 0,5 szklanki cukru pudru

- 3 zagęstniki "Śmietan-fix" do śmietany

- 2 serki homogenizowane "Bieluch"

Śmietanę ubić z cukrem pudrem i zagęstnikami. Do gęstej śmietany dodawać serki homogenizowane i ubić na puszystą masę. Połowę masy wyłożyć na wystygniętą masę jabłkową, przykryć 2 częścią biszkopta.

Na wierzch wyłożyć pozostałą masę serową - posypać startą czekoladą.

CIASTO NALEŻY WŁOŻYĆ NA KILKA GODZIN DO LODÓWKI.

Nie podawałam przepisu na biszkopt, ponieważ każdy z nas na pewno ma swój ulubiony przepis.

Życzę wszystkim smacznego.

post-7901-1194137432_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Beatko!!!

Te serki to maja byc Bieluchy o smaku naturalnym?

Hej Elunia. Tak, ja kupiłam serki "Bieluch" o naturalnym smaku,ale myślę, że jak się podana inny serek homogenizowany naturalny lub twaróg też nie będzie źle. Pozdrawiam serdecznie - buziaki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daję zwykły ser twarogowy i odrobnkę inaczej robię jabłka. Moje nazywa się: "jabłecznik w biszkopcie" i jest pyszny.

Justhi Skarbie, a jak Ty poczynasz z jabłkami? Może Twoje ciasto jest ciekawsze?

Pozdrófka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego, do gotującego budyniu daję jabłaka w plasterkach i moment razem gotuję. Tu jest mój przepis: http://www.smaczny.pl/forum/index.php?showtopic=5569&hl=

Również pozdrawiam!!

Ps.

Ja nawet jeśli przesmażam jabłaka na placek, to ok.połowy kroję w plasterki i łączę z musem tuż przed nałożeniem na ciasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej justhi, Twoje ciasto również jest bardzo ciekawe. Przy okazji czytania Twoje przepisu przypomnialam sobie a propos swojego przpisu - nie napisałam że ciasto należy włozyc do lodowki... sorki za to niedopatrzenie ;) - Właśnie tą informację dopisałam. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj Jolato. Serki "Bieluch" mają wagę około 150 g i są o smaku śmietankowym.Jeśli nie masz możliwości zakupienia tych serków-myślę , że tragedii nie będzie,poszukaj po prostu serka homogenizowanego śmietankowego lub waniliowego-ważne aby był gęsty.Ser biały zmielony 2 razy tez myślę nie będzie wykluczony z tego przepisu. Pozdrawiam serdecznie i życzę smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.