Skocz do zawartości

Wiadomości...


Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł Kasi na stworzenie ciekawego wątku widzę, że spodobał się chyba tylko mnie :eek: A szkoda, bo fajny.

Mimo tego, wklejam link, do artykułu o posłankach z sobotnich "Wysokich Obcasów" (17 XI 2007):

"Koniec z rozbebeszonymi łóżkami"

IMHO świetny artykuł! Choć smutno się robi, na myśl, że np. były (w końcu!!) min. sprawiedliwości grzał się w blasku fleszy i zainteresowania mediów po wprowadzeniu sądów 24-godzinnych, nie zająkując się nawet słówkiem kto "wychodził" ten sukces, kto się do niego przyczynił...

Wszystkim, którzy jeszcze nie zdążyli przeczytać ostatnich "WO" gorąco polecam ten artykuł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Eh... mi się też tak wydaję, że TYLKO nam się spodobał. A może nikt nie jest na tyle zabiegany, żeby czytać takie ciekawe informacje... no cóż...

Wklejam kolejny link- FAKT po przeczytaniu tego artykułu zabrakło mi słów. Nie wiem co mam napisać ;) Zachęcam do przeczytania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście...Trudno cokolwiek powiedzieć... SZOK!!!! Bez względu za co ją skazano, i dlaczego w ogóle trafiła do więzienia, nie powinna znaleźć się w takiej celi... Nic już więcej nie napiszę, bo to tylko słowa, które i tak nie oddadzą tego, co można myśleć po tym artykule...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeLarge- bardzo interesujący artykuł! Szkoda, że brakuje w nim odniesienia do naszego rynku. Wiem, że w porównaniu z USA nasz import z Chin wydaje się zapewne blady i mały ale jednak jest. I dopóki będą istniały takie kraje jak nasze a w nich głodowe pensje dopóty Chiny będą utrwalać swój wizerunek Azjatyckiego Tygrysa.

A ja podzielę się wiadomością od wczoraj dość głośno komentowaną. Niemniej wyjątkowo mnie ona złości, by nie powiedzieć wkurza...

Kościół mówi "nie" zapłodnieniu in vitro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "dzień dobry" proponuję artykuł z GW: "Szpitale zatkane pieniędzmi".

Mnie po tym tekście "ręce opadły"... Pamiętacie jak w tamtym roku planowano zlikwidować jeden z dziecięcych szpitali onkologicznych? Doskonale pamiętam prośby tych dzieci o danie im szansy na wyleczenie... A tu teraz taki "psikus"...

Kolejnym dowodem na absurdy naszego kraju, na który się ostatnio "natknęłam" jest październikowy artykuł z dziennika "Polska". Taki pasujący do stwierdzenia "a to Polska właśnie"...

Co do sytuacji w Polsce, choć już na inny temat to warto przeczytać artykuł Piotra Pacewicza, który ukazał się w poniedziałkowej GW: "Kobiety wciąż marzą by jak najszybciej przejść na emeryturę".

W nawiązaniu do GW, a przede wszystkim w odniesieniu do pomysłów rządu na rozwiązanie problemu Agnieszka Grzybek ciekawie i dość precyzyjnie nakreśla podłoże tego problemu oraz pomysł na rozwiązanie na blogu Bez jaj / stopfanatykom.blox.pl

w swojej wypowiedzi "Słoń w składzie porcelany czyli o reformie emerytalnej w Polsce".

A co forowicze ze Smacznego o tym sądzą? :-(

PS: pozwolę sobie powrócić do pierwszego postu z tego wątku, napisanego przez Kasię odnośnie zlikwidowania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Czy ktoś oprócz mnie słyszał te propagandowe "straszaki" w "Trójce" pojawiające się przed co niektórymi audycjami? I co na ten temat myślicie? Bo mnie osobiście, to baaardzo śmierdzi rozpaczliwym zabieganiem o własne korytko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) warto przeczytać artykuł Piotra Pacewicza, który ukazał się w poniedziałkowej GW: "Kobiety wciąż marzą by jak najszybciej przejść na emeryturę".

W nawiązaniu do GW, a przede wszystkim w odniesieniu do pomysłów rządu na rozwiązanie problemu Agnieszka Grzybek ciekawie i dość precyzyjnie nakreśla podłoże tego problemu oraz pomysł na rozwiązanie na blogu Bez jaj / stopfanatykom.blox.pl

w swojej wypowiedzi "Słoń w składzie porcelany czyli o reformie emerytalnej w Polsce".

A co forowicze ze Smacznego o tym sądzą? :-(

PS: pozwolę sobie powrócić do pierwszego postu z tego wątku, napisanego przez Kasię odnośnie zlikwidowania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Czy ktoś oprócz mnie słyszał te propagandowe "straszaki" w "Trójce" pojawiające się przed co niektórymi audycjami? I co na ten temat myślicie? Bo mnie osobiście, to baaardzo śmierdzi rozpaczliwym zabieganiem o własne korytko...

Klamerko... pozwolę sobie skomentować to jutro gdyż dzisiaj nie mam siły...

A i nie bardzo wiem o co chodzi w Trójkowych straszakach... przyznam, że nie słuchałam. Co do smrodu- czego się spodziewamy... będą się ratować wszystkim aby tylko utrzymali te wpłaty za abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu luuuuz :-( Po prostu pomyślałam sobie, że nie wszyscy czytamy tą samą prasę, te same strony, itp i dlatego chciałam przedstawić to, co ja wyczytam, wypatrzę w mojej ulubionej Wyborczej, na ulubionych i często odwiedzanych przeze mnie stronkach. Ale jak nikt nie będzie chciał tego czytać to tez się nic nie stanie :-( Co do emerytur to uważam, że to naprawdę gorący i bardzo interesujący temat. W końcu dotyczy nas wszytskich. Miałam nadzieję na jakąś małą dyskusję na ten temat :-( A te "straszaki" to nic innego jak wyrecytowanie przez lektora przed niektórymi audycjami, że "tej audycji nie będzie jeśli abonament będzie zlikwidowany". No jak to usłyszałam, to myślałam, że padnę! Podobno Trójka szczyci się tym, że ma dość inteligentnych słuchaczy (choć niestety w audycji "Za a nawet przeciw" Kuby Strzyczkowskiego nieczęsto to się potwierdza :-() a tu taka propaganda czystej wody!! Manipulacja pierwszego sortu!! Po pierwsze- chyba wszyscy pamiętają jeszcze "wybryki" pana targalskiego (zero szacunku, nie zasługuje na pisownię z wielkiej litery) Po drugie- mam nieodparte wrażenie, że pisowskie pieszczochy wpadły w lekki popłoch po przegranych wyborach. A że ta władza o dziwo nie chce zmieniać "ich" na "swoich" tylko proponuje weryfikację tej maksymalnie rozbudowanej placówki "promocji pisu i prezia" przez tzw. rynek. No i ci pseudo-specjaliści, pismaki, dziennikarzyny trzęsą teraz swoimi tyłkami słusznie przeczuwając, że w sytuacji gdy to rynek będzie miał decydować o zawartości programu znikną tak uwielbiane przez nich, choćby rozmowy przy kominku toczone z ich prezydentem (a tak swoja drogą, to rzeczywiście misyjność tej audycji aż mnie poraża :-(). Po trzecie- maksymalnie wkurza mnie, że w te działania włączona jest "moja" Trójka! :-( Wiem, kto jest jej dyrektorem. Ale o dziwo pod jego rządami Trójka naprawdę świetnie brzmi. Oczywiście odejście Niedźwieckiego nie jest ich chlubą i na pewno ponoszą za to jakąś odpowiedzialność, oprócz tego programy polityczne (audycje Beaty Michniewicz, rozmowy Skowrońskiego czy Karnowskiego, itp) są hm... silące się na obiektywność. To są minusy, niewątpliwie. Ale muzyka, ludzie i ich programy są naprawdę rewelacyjne! Dlatego tak mi przykro. Po czwarte- nie cierpię jak ktoś mi robi wodę z mózgu i próbuje robić większą idiotkę niż jestem. Dlatego tak wścieka mnie taki populizm, takie jednostronne i stronnicze przedstawienie sprawy. Uffff...Sie rozpisałam! :-( Ale sprawa, wg mnie, jest naprawdę przykra i takie postępowanie, mnie jako wieloletnią słuchaczkę (albo jak to mówił "Niedźwiedź"- słuchawkę :-() baaardzo boli i wkuuuurza!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno tu nie zaglądałam. Reszta forowiczów jak widzę też nie :-)

Trochę się teraz "dzieje", wystarczy wspomnieć dwa tematy jak"in-vitro" i "aborcja" a już się robi gorąco... Niestety :D

Ale to chyba nie jest dobre miejsce na rozmowę o tak ważnych i "drażliwych" kwestiach więc odbiegnę trochę od założenia wątku. Nie podam żadnej "wiadomości". Za to polecam świetny artykuł, godny uwagi.

Tekst ukazał się (chyba, jeśli dobrze pamiętam) w sylwestrowy poniedziałek w Gazecie na Święta- dodatku do Gazety Wyborczej. Pewnie więc już sporo z Was go czytało.

Jeśli jednak jeszcze ktoś go nie czytał, to szczerze polecam! Naprawdę interesujący!

"Zabijali we mnie Heidi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj nauczyciele strajkowali w Warszawie, protestując m.in. przeciwko niskim płacom.

Wczoraj w "Wyborczej" ukazał się artykuł, z cyklu "Witamy w Polsce" o nauczycielu z Torunia: Majstry śmieją się z nauczyciela.

A tu kolejny artykuł, zainspirowany chyba "Wyborczą", o tym, że Nauczyciel pracy się nie lęka.

Co o tym myślicie? Jak się do tego odnosicie?

Wczoraj słuchając popołudniowej "Zapraszamy do Trójki", i słuchaczy, którzy dzielili się swoimi opiniami na temat nauczycieli, myślałam, że mi uszy odpadną ze zdziwienia... Nie mogłam wprost uwierzyć, jak słuchacze Trójki, podobno wykształceni ludzie, wygadują różne herezje, np. porównując pracę "w szkolnictwie" do sektora prywatnego... Ehh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.