Skocz do zawartości

Ryba Po Grecku


viola32

Rekomendowane odpowiedzi

1,5kg filetow z dorsza 1,5kg-1,7kg marchwi 5-6wiekszych cebul 1 sredni seler 1 duza pietruszka maly sloik pikantnego ketchupu(wloclawek) mala puszka konc.pomid. 1szkl.oleju 3-4 liscie laurowe kilka ziaren ziela angiel. 2 czubate lyzki cukru pieprz,papryka slodka,ostra,sol Filety pokroic na kawalki,posolic,obtoczyc w mace i usmazyc na oleju. Warzywa zetrzec na tarce z grubymi oczkami. Cebule pokroic w cienkie plastry. Do duzego garnka wlac olej , wrzucic cebule i przesmazyc do zeszklenia.Dodac liscie laurowe,ziele ang. i starte warzywa.Podlac woda(1/2-3/4L) wymieszac i prazyc pod przykryciem 20 min.,az woda odparuje i wszystko jest miekkie.Czesto mieszac.Jesli warzywa sa miekkie i tworza zwarta mase ,dodac cukier,lyzeczke soli i reszte przypraw.Ocenic smak,gdy dobry wlac koncentrat i ketchup.Dobrze wymieszac i prazyc jeszcze kilka minut.Sos powinien byc dosc pikantny i slodkawy nie moze podchodzic woda.Do polmiska wlozyc na dno warstewke sosu,potem ryby i znow sos.Ryba musi byc przykryta sosem.Udekorowac cytryna i zielenina.Jm wiecej sosu,tym ryba lepiej nasiaknie i bedzie smaczniejsza.SMACZNEGO!!! Rybe po grecku robie zawsze na Boze Narodzenie z tym ,ze daje gotowe warzywa mrozone "paski" z HORTEXU .Rybka jest naprawde pyszna i robie ja od wielu lat polecam.

post-7603-1234210128_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ EDYTKO

ja też robię rybę po grecku troszkę inaczej

1 - 1 1/2 kg mintaja może być inna ryba ale mintaj jest najlepszy

4 marchewki większe

2 mniejsze pietruszki

1 mały seler

8 dużych cebul pokrojonych w krążki

trochę soli pieprzu i + - 5 łyżek cukru

1 wyciśnięta cytryna przecier pomidorowy

Rybę smarze panierowano jak kto chce czy mąka czy bułka czy mąka jajko bułka

Jarzynę dusze w garnku na rozgrzanym tłuszczu do miękkości i dodaje na koniec koncentrat ja daje podliszki tak 3/4 słoiczka

Przekładam rybę czyli ryba , jarzyna, ryba...........

I duszę wszystko około 15- 20 mni.

Tak przyrządzona może stać i tydzień

smacznego

ALE SPRÓBUJE TWOJEJ TEŻ EDYTKO

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violu robię podobnie tak jak Ty, nie dodawałam tylko cukru i papryki, robiłam bez proporcji, na oko. Na Nowy Rok zrobię dokładnie z Twojego przepisu i napewno będzie jeszcze smaczniejsza od mojej. Z przekładaniem sosu i ryby robię tak samo jak Ty. Dziękuję za przepis i dam znać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko78 daje ketchup wloclawek maly pikantny ma chyba 200ml (kiedys tylko takie byly w sprzedazy teraz sa i duze ale ,az tyle nie trzeba :P , wystarczy maly.Halinko przepis mam sprawdzony (z jakiejs gazety).Ta rybke robie od wielu lat wg tego przepisu i zawsze jest pyszna. Rybe po grecku robie zawsze na Boze Narodzenie taki u nas zwyczaj jako jedna z potraw. Jak ja nie mialam czasu to robila moja mama,tylko przepis zmodyfikowala o warzywa mrozone w paski sa w sklepach i raczej nie ma problemu z ich kupnem jest szybcie i prosciej.Twoja rybka tez napewno jest b.smaczna. Pozdrawiam i zycze smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czemu obrażacie Greków, to tacy sympatyczni ludzie?? :-) : przecież oni to nazywają rybą z warzywami i tylko brykają ze śmiechu jak o tym słyszą. lubią warzywa, ale seler, marchewkę czy pietruszkę nie koniecznie w ich "rybie po grecku" :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc dziewczyny.Ciesze sie,ze rybka smakuje.Ja przyznaje w tym roku pierwszy raz robilam z mintaja,bo dorsz u nas w Gdansku kosztowal 20zl/kg..koszmar.I powiem wam,ze z mintajem smakuje wysmienicie...Jeszcze raz polecam i dziekuje za przychylne oceny :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chociażby dlatego, że tak jak wcześniej napisałem: Grecy takie coś traktują z uśmiechem i dla nich ryba po grecku to jest to coś zbliżonego do tego: http://www.smaczny.pl/forum/index.php?showtopic=5631&hl=. Najlepiej sprawdź to sama w małej tawernie nad morzem, gdzie morze faluje, faluje....:grin:

Pozdrawiam i nie gniewaj się za może zbyt ostre słowo.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.