Skocz do zawartości

Co Na Święta Bożego Narodzenia?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak wy ale u mnie nie podaje się dań mięsnych. Na stole wigilijnym przeważnie jest: barszcz z uszkami z grzybów kapusta z grochem pierogi z kapusty i ziemniaków sos grzybowy gołąbki posne kutia ryba smażona pieczona bułka drożdżowa zamiast chleba W domu u moich rodziców był przestrzegany post to nawet nie jadło się placków tylko dopiero po pasterce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie co roku jest 12 potraw...nie zawsze takich samych,bo zmieniają się i powtarzają. 1.Pierogi z kapustą i grzybami 2.Barszcz z uszkami 3.Śledź po kaszubsku 4.Filety śledziowe w oleju 5.Gołąbki z kaszą 6.Grzybki w cieście 7.Karp smażony 8.Karp pieczony w śmietanie 9.Sałatka warzywna 10.Groch z kapustą 11.Ryba po grecku 12.Chlebek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też postnie i też w większości przypadków danie takie same, no z małymi korektami: barszcz z uszkami /duuuuużo uszek/ pierogi z kapustą i grzybami pierogi ruskie /nie wszyscy lubią z kapustą/ kapusta z grochem kapusta z grzybami gołąbki z ryżem i pieczarkami ryba po grecku śledzie ze śliwkami /śliwki w occie/ śledzie w śmietanie kutia kompot z suszu no i oczywiście na początku opłatek Ciasta podaję po kolacji, przeważnie piernik i makowiec zawijany /pozostałe ciasta już we święta/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w poprzednich latach był jeszcze karp smażony /w tym roku nie będzie, bo nikt nie chce/ i karp w galarecie, który ja uwielbiam i jeden z moich synów też zje, reszta domowników nie przepada, więc żeby inni nie musieli robić mi łaski i jeść bo nie wypada inaczej, nie będzie go w tym roku /ja obejdę się smakiem/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w wigilię uznaję tylko postne potrawy i tak chcę wychować dzieci żeby w przyszłości trzymały się tradycji napisałam i potrawach w galarecie bo Hanula pytała również o menu świąteczne a wtedy wiadomo już post nie obowiązuje :P My z rodzinką robimy wspólną wigilię planujemy podać: 1karp i inna ryba smażona 2pierogi z kapustą i grzybami 3barszczyk czerwony 4kapusta z grochem 5sałatka z pieczarek 6śledzie w oleju 7śledzie w sosie majonezowo-jogurtowym potem podajemy ciasta:makowiec8 piernik10keks11.kompot z suszu12 mandarynki, :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Wigilię: zupa migdałowa, karp a la Pomian z ziemniakami i marchewką z groszkiem + kompot z wiśni... i to tyle, bo więcej nie da się zjeść na jeden raz :P na resztę Świąt: pasztet z pistacjami, rolada z żółtego sera, pstrąg z migdałami, Kleftiko, a na słodko nugat migdałowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wigilja,to oczywiście jest postna innej sobie nie wyobrazam,mam nadzieje że moja córka tez będzie kontynuowac tradycje,nie wyobrażam że na wigilje na stle stało mięso,ale każdy stawia to co lubi.U U mnie na stole są takie potrawy: bigos z grzybami karp iśledzie pierogi z gztbami i kapustą kutia barszczyk z uszkami łazanki z makiem ziemniaki kisiel i jakaś sałatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co roku staram sie wproawdzić do kolacji wigilijnej jakieś nowe potrawy; planuję ;dorsz smażony ,filet z morszczuka /smażony/ w galarecie ,ryby w zalewie pomidorowej,krokiety z serem i pieczarkami ,pierogi ,uszka /już zrobione i zamrozone/ ,sałatka warzywna ,sałatka z tuńczyka, barszcz .A na deser sałatka owocowa .Nie wiem ,czy będą jakieś zmiany ,bo jak znam siebie ,to tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.