Skocz do zawartości

Pomysły Na Prezenty Mikołajowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, założyłam ten wątek ponieważ mam problem z wymysleniem prezentów Mikołajowych dla dzieci - chłopców w wieku 6 i 8 lat. Doradźcie cos ciekawego. Dopisujcie też pomysły dla dziewczynek i dzieci w innym wieku - niech wszyscy skorzytają. Moi chłopcy jeszcze wierzą w Mikołaja (chyba, ze sie nie przyznają) i napisali list. Problem polega na tym, ze napisali - narty, łyżwy, rolki - a biorąc pod uwagę, ze ich jest dwóch - to koszt jest makabryczny a idąc tak dalej w następnym roku napisaliby laptopa. Biorą pod uwagę wiek starszego należy wziać pod uwagę, ze to jego ostatni raz kiedy jeszcze wierzy i nie chciałabym mu zepsuć tego dnia. Gdzie te czasy jak rysowali na kartce klocki, autka, gry i inne zabawki.... Chyba trzeba ich szybko uświadomić - ale to takie słodkie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezenty... Szkoda, że przy takiej przyjemności, jaką jest przygotowywanie, dawanie prezentów, trzeba (przynajmniej u mnie) ograniczać się względami finansowymi... Często mam problem z prezentami, bo mam nadmiar pomysłów co podarować najbliższym. A tu trzeba coś wybrać... Co do Twoich chłopców, to przecież Ty znasz ich najlepiej! :evil: Mnie na przykład trudno jest coś doradzić, bo w mnogości wyboru po prostu nie wiem co zachwyciłoby Twoich synów. A może zamiast dawać im coś "konkretnego", spróbuj ich czymś zaskoczyć? Na przykład włóż do butów "zaproszenie od Mikołaja" na wycieczkę do zoo/ kina/ salon gier/ teatrzyk/basen/ lodowisko, itp, tam niech czeka na nich jakiś mały upominek, typu ciekawy długopis/ pióro czy gra. Po zabawie Mikołaj "prześle" Wam zaproszenie na dużą pizzę z ulubionymi dodatkami chłopców, a drodze powrotnej włóż płytę w samochodzie z nagranymi pozdrowieniami od "Mikołaja" (nagrane jakimś nieznanym chłopcom głosem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dzieci w naszej rodzinie- chłopca i dziewczynki zazwyczaj kupowało się- dla Kacperka klocki LEGO, samochodziki razem z torem, ubranka, cuksy jakieś, puzzle a dla Julki lalki, kosmetyki do pielęgnacji dziecięcych ciałek, ubranka, jakes bajery dla dziewczynek, typu torebeczki pluszowe, kosmetyki do malowania dla dzieci... Takie to banalne... no ale co można kupić małym dziecią?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast dawać im coś "konkretnego", spróbuj ich czymś zaskoczyć? Na przykład włóż do butów "zaproszenie od Mikołaja" na wycieczkę do zoo/ kina/ salon gier/ teatrzyk/basen/ lodowisko, itp, tam niech czeka na nich jakiś mały upominek, typu ciekawy długopis/ pióro czy gra. Po zabawie Mikołaj "prześle" Wam zaproszenie na dużą pizzę z ulubionymi dodatkami chłopców, a drodze powrotnej włóż płytę w samochodzie z nagranymi pozdrowieniami od "Mikołaja" (nagrane jakimś nieznanym chłopcom głosem).

Klamerko- świetny pomysł... heh gdyby mi ktoś zrobił taki prezent byłabym bardzo uradowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kasiu, miło, że Ci się spodobało. Jak byłaś grzeczna, to Mikołaj na pewno da Ci równie fajny prezent! :evil: A tak sobie jeszcze pomyślałam, że może zrobić chłopcom puzzle? Wybrać jakieś ich/ wasze ulubione zdjęcie, z którym macie miłe wspomnienia, i niech sobie układają! ;-) Albo całej rodzince sprawić koszulki ze zdjęciem Waszej gromadki, np. z wakacji. Skoro chcą narty, to może dać im tort- narty? Zrobić ich ulubione ciacho, uformować na kształt nart i już! :D Lubią podróżować? Może kupić bilety na tanie linie lotnicze? Wyruszyć na jeden dzień, np. do Warszawy, Poznania, Pragi czy Wiednia? Pewnie to już nie będzie zbyt tanie, ale na pewno niepowtarzalne. A może niech "Mikołaj" poprosi Twoich synów o przysługę? W liście do nich, niech napisze, że on nie da rady odwiedzić wszystkich dzieci, a doskonale widzi, jacy to mądrzy i odpowiedzialni są Twoi chłopcy i na pewno mu pomogą. Spakujcie jakieś już nieużywane zabawki chłopców, upieczcie razem ciacho, i zawieźcie do domu opieki czy do domu dziecka. Może dzięki temu poczują nie tylko obecność Mikołaja ale także sami poczują się docenieni. Tym bardziej gdyby po powrocie do domu czekały na nich jakieś słodkie, małe upominki od Mikołaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uświadamianie dzieci już dawno za sobą bo mają 18 i 14 lat prawie. W ubiegłym roku dostali wspólnie DVD i z głowy. W tym roku Oli kupiłam zaplatarkę do warkoczyków na baterie a że syn tydzień po mikołaju ma 18 urodzinki to dostanie kasę na prawo jazdy. W tym roku jedziemy na święta do moich rodziców a tam czwórka małych dzieci-i tu jest latanie i główkowanie,bo pod choinkę trzeba im coś kupić,a ja ten wiek przedszkolny mam już za sobą i nie jestem "na czasie". :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no cóż - fakt - znam swoje dzieci najlepiej i wiem co lubią. W zasadzie poza tymi wymienionymi przez nich raczej niczego im nie brakuje (staramy sie jak mozemy, zeby było im dobrze). Ciuchy, zabawki albo słodycze zapewnią dziadkowie i ciocie. Poszukam jakiejś ciekawej pozycji w księgarni po choinkę. a 6 grunia chyba jednak skończy się na tych propozycjach które wymienili - albo albo. Chciałam, zeby to jednak nie wiązało sie z takim kosztem. Zobaczymy. Klamerko - Twoje propozycje są bardzo ciekawe - bardzo Ci dziękuję za zainteresowanie. Pewnie z nich skorzystam przy innej okazji. 6 grudnia będa oczekiwali paczki w nocy a inne rzeczy mogłyby ich troszkę rozczarować. Niemniej jednak te propozycje z biletami i wypadami są fajne, zwłaszcza, ze lubimy wychodzic z chłopcami do kina, teatru, na koncerty, wystawy, imprezki i inne atrakcje - robimy to dosyć często w weekendy, bo w tygodniu oboje pracujemy a dzieci w szkole, na zajęciach pozalekcyjnych i innych kółkach zainteresowań. Dlatego weekendy wypełniamy jak tylko jest taka okazja. Moze ktoś jeszcze cos wymyśli oryginalnego? Bedę wdzieczna, pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość delicious

Co do prezentu dla kobiety to mam super pomysl :smile: Jakies 3 dni temu widzialam na stronce bardzo elegancki atomizer do perfum i musze powiedziec ze pierwszy raz taki widzialam i na pewno nie znajdziecie tego w sklepach.

http://www.allegro.pl/item279105087_atomiz...na_swieta_.html

Wydaje mi sie ze nawet najbardziej wybredna kobieta bedzie zachwycona :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.