Skocz do zawartości

Kotlety Ziemniaczane


fredzia

Rekomendowane odpowiedzi

1kg ziemniakow cebulka jajo pieprz sol +maka Ziemniaki ugotowac.Przecisnac przez praske. Dodac jajo,drobno pokrojona cebulke,pieprz,sol. Maki dodac tyle aby sie ciasto nie lepilo. Wyrobic,uformowac walek dosc gruby. Kroic w plastry obtaczac w bulce i na patelnie. Podawac z sosem pomidorowym lub grzybowym.SMACZNEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 tygodni później...

A ja dopiero przymierzam się do zrobienia tych kotletów.

Zaciekawiło mnie jednak co innego :P

Ina napisała:

Bardzo dobrze smakują również z sosem korniszonowym.

Czym, przyznaję się bez bicia :-) bardzo mnie zaciekawiła. Przewertowałam forum, ale nigdzie nie znalazłam przepisu Iny na tą smakowitość :lol:

Znalazłam na niego kilkanaście przepisów na innych serwisach kulinarnych, jedne są z cebulą inne nie, niektórzy radzą dodawać śmietanę inni robią bez...

Ino może napiszesz jak Ty robisz ten sos! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelo proszę przepis. 10 dag korniszonów 1/8 l wywaru z włoszczyzny 3 dag mąki 3 dag masła sól, cukier 10 dag śmietany Mąkę rozmieszać z wywarem ostudzonym - to wiadomo, zagotować, dodać korniszony drobno pokrojone, sól, cukier do smaku, masło, wymieszać ze śmietaną. Na forum nie podawałam przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kotlety Fredzi mieliśmy dziś na obiad. Pyszności! Były smaczne, nawet mimo mojego gapiostwa, kiedy to Pan Klamerka mówiąc "dosyp mi tu..." (bo to Pan Klamerka robił kotlety) nie dając mu skończyć, od serca sypnęłam mu do masy bułki tartej zamiast mąki :mrgreen: Oj, tam, zdarza się! :mrgreen: Z tym, że Pan Klamerka nie formował wałka, tylko formował kotlety prosto z masy. A co do sosu, to oczywiście jak na złość mieliśmy wszystkie składniki do sosu korniszonowego, oprócz korniszonów :mrgreen: Zrobiłam więc sos porowo-pieczarkowo-śmietanowy. Mniam! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobię dzisiaj na obiad te kotleciki i dodam jeszcze do masy pokrojoną drobniutko natkę pietruszki.. bo my z Mężem lubimy wszystko co zielone :mrgreen: A sosik będzie pieczarkowy ze śmietankowym serkiem :mrgreen: Jedyny problem to taki, że nie mam maszynki w której możnaby zmielić ziemniaczki więc je po prostu ugotuję, ostudze i zetre na tarce na najmniejszych oczkach.. hehe.. ciekawe co z tego wyjdzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaliope, a nie lepiej zamiast je ścierać, to po prostu utłuc? Takim "czymś" :mrgreen: do tłuczenia, uciskania ziemniaków. Natka pietruszki jest jak najbardziej fajnym dodatkiem do tych kotletów! My też wpadliśmy na to, że przydałoby się coś zielonego w środku, ale dopiero podczas obiadu :mrgreen: Ale za to sos był zielony! :razz: PS: I jeszcze coś, absolutnie nie kulinarnego, a tylko z zakresu mojego "fisia" :mrgreen: za co z góry przepraszam! I proszę o wybaczenie mi tego "zboczenia". Piszę się zemleć nie zmielić :lol: Powodzenia w pracy, i oczywiście smacznego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamerko! :mrgreen: Musztarda po obiedzie, że tak powiem :mrgreen: Starłam ziemniaki na tarce.. wszystko wyszło świetnie, dodałam pietruszkę i startą na tarce cebulkę a resztę jak w przepisie. Mniammmm... A co do Twojej uwagi.. to oczywiście, że pisze sie zemleć. Świadomie użyłam takiego słowa.. Aaaa... na co dzień zamiast ziemniaki mówie tez pyrki, bo ja w poznaniu rodzona - w Pyrlandii :mrgreen: Pozdrawiam Ciebie i Pana Klamerkę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Kaliope, przepraszam za swoją bezmyślność! Coś mi chyba szwankuje na linii oczy-mózg, że nie zorientowałam się w Twoim zabiegu :razz: No nic, następnym razem już nie będę wyskakiwała z takimi głupimi uwagami :lol: Przepraszam raz jeszcze najmocniej za to, ale jakoś nie umiem nie zwracać uwagi na błędy w naszym języku. Co nie znaczy oczywiście, że sama ich nie popełniam...:D To tyle tytułem wyjaśnienia tego mojego "zboczenia" :mrgreen: A co do kotletów- mimo, że to nie mój przepis, to cieszę się bardzo, że Wam smakowało! :D Starcie ziemniaków na tarce to dowód na to, że w kuchni bardziej niż ścisłe receptury liczy się wyobraźnia! Czego jak widać Tobie nie brakuje! :D Cebulkę za to Pan Klamerka potrafi kroić tak drobniutko, że nie musi używać tarki, szczęściarz! :mrgreen: Wiem, wiem, że ziemniaki to w miejscu twojego urodzenia to pyry! :D Nawet piątkowy dodatek do "Wyborczej" w tym mieście nazywa (nazywał ?) się Pyrania, prawda? :mrgreen: W swoim i pana Klamerki imieniu bardzo dziękujemy za pozdrowienia i oczywiście też Was pozdrawiamy, machając przy tym łapkami! :D I Fredzię, Autorkę tych pyszności również serdecznie pozdrawiamy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamerko... ależ Ty jesteś przeuroczą osóbką :mrgreen: Co do kotletów to jeszcze dodam, że krojenie cebulki - żaden problem, tylko że czasu mi ostatnio brakuje. Bardzo polecam wszystkim wersję z zieloną pietruszką. Do tego mieliśmy sos pieczarkowy... i tu... Klamerko uważaj, moje "zboczenie" - sosik oczywiście z dodatkiem serka topionego :mrgreen: Każdy ma jakiegoś bzika kulinarnego... Pozdrawiam serdecznie Autorkę przepisu... i przepraszam, że zajęliśmy z Klamerką trochę miejsca, na nie do końca związane z przepisem uwagi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.