Skocz do zawartości

Jestem Szczęśliwa/y...


Kasiulek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Dorotko :) mam nadzieje ze bedą niedługo spokojne... Narazie czuje sie od 2 tygodni niezbyt dobrze. Mdłości prześladują mnie cały dzien, brak apetytu...i wogole niechęć do jedzenia :/ narazie rzadko gotuję bo zapachy doprowadzają mnie do szaleństwa :) Czy macie jakieś sprawdzone metody na mdłości ? Lekarz polecił mi tabletki na chorobę lokomocyjną ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam trochę Asieńko i takie coś mam dla Ciebie:

 

Sprawdzone metody na ciążowe mdłości:

 

:arrow: trzeba jeść mało, ale często (np. na śniadanie 1 sucharek i ciepła

herbatka).

 

:arrow: dużo pić najczęściej wody niegazowanej, zaleca się też wodę z sokiem z cytryny, herbatki owocowe, melisę, miętę, rumianek. Należy unikać słodkich, gazowanych napojów, które nasilają mdłości...

 

:arrow: unikać smażonych, pikantnych, kwaśnych i ciężkostrawnych potraw. Najlepsze są gotowane na parze lub duszone.

 

:arrow: jeść produkty, które zawierając dużo witaminy B6, gdyż łagodzi ona odruch wymiony – i tutaj zaleca się chude mięso, ryby, banany, warzywa.

 

:arrow: korzeń imbiru jest dobry na mdłości, można go potrzeć i dodać do danej potrawy lub zaparzyć i pić jako herbatkę.

 

:arrow: migdały też likwidują mdłości.

 

:arrow: trzeba unikać intensywnych zapachów, np. mocnych perfum, zadymionych miejsc.

 

:arrow: ogólnie należy dużo odpoczywać, podobno zmęczenie (fizyczne czy psychiczne) też może wywoływać nudności..

 

:arrow: czasami wystarczy też kilka głębokich oddechów, usiąść, uspokoić się, wyciszyć i przeczekać...

 

Mdłości podobno mijają po 12 tygodniu ciąży...

 

Trzymajcie się! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witaj Asieńko :) 

 

Jak fajnie Cię widzieć! :D

 

Super wyglądałaś z brzusiem, a Córcia prześliczna  :wub:  :wub:  :wub: i jaka duża :) 

Przyszła na świat w terminie, czy wcześniej zrobiła Wam niespodziankę? ;)

 

Gratuluję takiej słodkiej Kruszynki i pozdrawiam :) Buziaki dla Niej  :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za miłe słowa :)

Moja mała ksièżniczka urodziła się 5 dni przed terminem, 28 marca . Ale bardzo mnie wymeczyla... 27 godzin pozwoliła na siebie czekać ...! :) opłacało się ;)

Ważyła 3360 g , wzrost 52 cm i główka 36 cm , kruszynka :)

Pozdrawiamy :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.