Skocz do zawartości

Jakie Ciasta Pieczecie Na Święta Bożego Narodzenia?


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM :grin: Ja jak co roku upiekę ciasteczka dwa rodzaje :"mazurki" i "ciasteczka z żółtek gotowanych" a z ciast to : Jabłecznik z budyniem , Chałwowiec Zawsze piekę więcej ale zmieniłam akurat pracę (sprzedaję w cukierni) i szef da mi na święta ciasta ,więc nie muszę już tyle piec :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeaGa napisała:

BeaGa wystarczy poszukać w necie, sporo tych przepisów na "Panią Walewską".

Wyszukałam specjalnie ze zdjęciem:

Świat wokól kuchni- Pani Walewska

A tu kilka linków bez zdjęć, możesz porównać sobie przepisy:

Smaczny.pl - Pani Walewska

Pychotka.pl - Pani Walewska

Czarna Oliwka - Pani Walewska

A "Ciasto szefa" możesz znaleźć np. tu:

Smaczny.pl/forum

Ciasta.net

Klamerko bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedź. Buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jak zawsze,tradycyjnie...sernik na kruchym,kakaowym spodzie, jabłecznik,seromakowiec, i myślę,że w tym roku, dorzucę jeszcze jakieś inne ciasto :) ...tylko zastanawiam się jeszcze jakie? :evil: myślę,że coś się "smacznego" znajdzie :cry: ...a swięta,już tuż,tuż..... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, roczek minął raz dwa. Jeśli chodzi o ciasta to właściwie mogłabym przepisać swój post sprzed roku. Z tym, że na pewno nie upiekę "Pani Walewskiej", ta którą piekłam w zeszłym roku to kompletny niewypał. Na pewno będą pierniczki, sernik dekoracyjny, który piekę od lat. Ciekawe czy to ten sam co twój ala291. Będzie też keks i makowiec. Makowiec nie zwijamy, bo do tego już cierpliwości mi brak. Zawsze mi pęka albo masa nie trzyma się ciasta. Będą ambasadorki zwane również kokosankami i będzie jakiś jabłecznik chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, roczek minął raz dwa. Jeśli chodzi o ciasta to właściwie mogłabym przepisać swój post sprzed roku. Z tym, że na pewno nie upiekę "Pani Walewskiej", ta którą piekłam w zeszłym roku to kompletny niewypał.

Na pewno będą pierniczki, sernik dekoracyjny, który piekę od lat. Ciekawe czy to ten sam co twój ala291.

Będzie też keks i makowiec. Makowiec nie zwijamy, bo do tego już cierpliwości mi brak. Zawsze mi pęka albo masa nie trzyma się ciasta.

Będą ambasadorki zwane również kokosankami i będzie jakiś jabłecznik chyba.

Być może ten sam?...Miuriel,spód i wierzch sernika jest kakaowy,a ciasto jest kruche,nie ścieram na tarce,tylko po schłodzeniu i wyjęciu z lodówki,skubie po prostu,kawałki ciasta są większe i jest ciekawsze :D czy Twój jest własnie taki sam?

pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze piekę dużo ciast na święta, bo cała moja rodzina uwielbia słodkości :D Praktycznie od paru lat jest to stały zestaw, ewentualnie urozmaicony jakimś nowym wynalazkiem :roll:

W tym roku zamierzam upiec:

  • Kantyczkę
  • Pocałunek murzyna
  • Tort prezydenta
  • Przekładaniec miodowo-serowy
  • Babkę cytrynową
  • Babkę bakaliową
  • Strucle makowe
  • Pawełka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłam ten sernik na forum SERNIK DEKORACYJNY

Muriel...bardzo podobny Twój sernik do mojego,naprawdę...rózni się tylko proporcjami,a tak,wygląda na to,że obie pieczemy "ten sam" sernik :roll: ...przepis dostałam od teściowej,już ponad 25 lat temu :D .

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.