Skocz do zawartości

Jakie Ciasta Pieczecie Na Święta Bożego Narodzenia?


Rekomendowane odpowiedzi

No tak, im więcej przepisów tym trudniej się na coś zdecydować :wink:

Dla tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na coś słodkiego na Święta, to polecam:

:arrow: Piernik z kremem z kaszy manny

post-8-0-83719800-1324559738_thumb.jpg

:arrow: Orzechowe muffinki z lukrem

post-8-0-79487900-1324560053_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Godny polecenia jest sernik "babciny". Składniki: 1 kg twarogu (nie w wiaderku "potrójnie mielony", tylko zwykły półtłusty i nie kwaśny), 12 jajek, szklanka cukru pudru, 1 opakowanie cukru waniliowego, 300g masła (w opakowaniach 300g do nabycia osełkowe), 2 opakowania budyniu waniliowego lub śmietankowego, rodzynki, skórka pomarańczowa w cukrze, 100 ml rumu, aromat pomarańczowy lub cytrynowy. Wykonanie: dzień wcześniej namoczyć rodzynki w rumie. Twaróg zemleć w maszynce (wystarczy raz). Oddzielić białka od żółtek z 10 jajek. W makutrze utrzeć mikserem masło z cukrem pudrem i cukrem waniliowym. Nie przerywając ucierania dodawać po jednym żółtku, ostrożnie, aby masło się nie zwarzyło, następnie dodawać stopniowo twaróg, potem wsypać budyń, wbić dwa całe jajka, włożyć odsączone z rumu rodzynki i drobno posiekaną skórkę pomarańczową, wlać aromat. Z białek ubić sztywną pianę, przełożyć do masy serowej, ostrożnie wymieszać drewnianą łyżką. Blachę wysmarować masłem, wysypać tartą bułką, wlać masę. Piec w temperaturze 180 stopni około 60 minut (zrobić próbę wykałaczką). Można ozdobić polewą czekoladową, lukrem albo owocami i galaretką, według gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierniczki mam zrobione i sama sobie daję po łapach żeby ich nie podbierać. Poz tym upiekę mały sernik i orzechowiec, a Mama zrobi makowiec zawijany i ciasto drożdżowe (najlepsze na świecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- "Babka z nutellą" lub "ciasto śmieciuch" a'la piernik-dodam przyprawę, bakalie :) - "Sernik amerykański New York Cheesecake" - "Torcik jabłkowy z bitą śmietaną i cynamonem" - z małą zmianą ( bez cynamonu, do śmietany dodam galaretkę pomarańczową a wierzch posypię białą czekoladą ) - "3 bit" - przepis Basi z extra.smaczny.pl Narazie tyle w planach... Co będzie - się okaże :) Z ciastek: -Ciasteczka "Waniliowe rogaliki" - "Norymberskie pierniki Elizy na opłatkach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas w tym roku tradycyjnych ciast nie będzie. Ja upiekłam pierniczki. Upiekę jeszcze "moje' bardzo kruche ciasteczka. Szwagierka przywiezie inne drobne ciasteczka i pierniki na opłatkach. A na jeden z podwieczorków planujemy jabłka pieczone z marcepanem i bakaliami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewo, może takie ciasto KLIK Cię zadowoli. Jest to przekładaniec z ciasta piernikowego z masą serową, a na górze polewa i wiórki kokosowe w dwóch kolorach, udanego wypieku życzę :smile:

post-8-0-38761400-1356001782_thumb.jpg

Basiu, taka odmiana też dobra :smile: będziecie mieć dużo różnych smakowitości do schrupania (a ciasteczka i pierniczki są łatwiejsze do przechowywania, i nie zajmują dużo miejsca w lodówce...) ;-)

Ja też już trochę mam w zapasie pierniczków, schowane są i szczelnie zamknięte w plastikowych pojemnikach, ale ciiii.... ;-)

A dla Tych, którzy jeszcze pierniczków nie piekli polecam taki przepis: pierniczki last minute KLIK

post-8-0-49713600-1356002055_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.