Skocz do zawartości

Jakie Ciasta Pieczecie Na Święta Bożego Narodzenia?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też na razie się zastanawiam,ale na pewno będzie jakiś sernik,może wenus,chyba zrobię 3 choć potem zawsze mnie kusi by zrobić 4,na sylwestra mam zamiar zrobić pijaną śliwkę ciasto wawelskie albo pychotka różnie się ono nazywa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ciasto Joli: http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...amp;#entry69086

Wczoraj je wypróbowałam i jestem zachwycona. Ciacho przepyszne, choc dość pracochłonne, ale smak wart jest takiego wysiłku:)

Oprócz tego jakiś serniczek, orzechowiec i ciasteczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 dag mąki 25 dag margaryny 25 dag cukru pudru 5 jaj łyżka proszku do pieczenia łyżka spirytusu 50 dag bakalii - orzechy, migdały, rodzynki. suszone śliwki bez pestek, smażona skórka z pomarańczy Utrzeć margarynę, dodać żółtka, następnie cukier puder i alkohol. Na koniec połączyć z mąką wymieszaną z proszkiem do pieczenia i pianą ubitą z białek. Posiekane bakalie wymieszane z łyżką mąki wsypać do ciasta i delikatnie wymieszać. Piec w temp. 170* C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wigilię szykuję 12 potraw, z tym że w bardzo małej ilości..Z ciast pewnie zrobię pierniczki, jakieś drobne kolorowe ciasteczka, coś z serem , coś z makiem , z galaretka , z mlekiem z puszki, z owocami, ze smietaną...w sumie 8 ciast..Zazwyczaj wszystko wychodzi w trakcie pieczenia , wiec do końca plany kulinarne ulegają zmianom.. a na święta ? Jeszcze parę lat wstecz szykowałam dużo dan..bigosy krokiety udka..wszsytko potem wyrzucałam..chociaz mam duzo gosci.Na pierwsze danie będzie rosół ,ziemniaki pieczone z rozmarynem,pierś kurczaka nadziewana camembertem,smażona w płatkach kukurydzianych polana sosem żurawinowym i sałatka grecka.Potem podam jeszcze na gorąco skrzydełka pieczone w miodzie i sezamie i jakis sosik [może czosnkowy albo słodko kwaśny z papryką i ananasem] do chlebka z ziarnami własnej roboty.Z przystawek zrobie na pewno rybe z curry, rybę w occie, sałatkę z tunczyka warstwową [przepis stąd] jest pyszna taz masłem mrożonym i roladki z indyka nadziewane śliwką w galarecie..i wędlina, do niej sos tatarski i buraczki z chrzanem...no..tak wygląda mój stół świąteczny, na którym jest bardzo kolorowo..Ale i tak wazniejszy jest nastrój :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgosiu,ciasto "inwalida" pomimo swej ciekawej nazwy,występuje zapewne wielokrotnie pod innymi nazwami.... przepis oczywiście podaję: 50 dag mąki 2 jaja margaryna 4 łyżki płynnego miodu łyżeczka sody 1 szkl. cukru pudru 3łyżki śmietany (jeśli ciasto jest zbyt twarde) zagnieść i upiec 3 placki w 200*C około 20 min. krem: 1 szkl. mleka 10 dag cukru 1 łyżka mąki pszennej 1 łyżka mąki ziemniaczanej cukier waniliowy ugotować budyńi do gorącego wmiksować 15 dag masła gdy zacznie tężeć przełożyć dwa placki jabłka: 1 kg jabłek (podlać wodą i rozprażyć) 1 galaretka( rozpuścic w gorących jabłkach) lekko przestudzić, położyć na placku nr 2 i przykryć trzecim plackiem na wierzch polewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja upiekę -na pewno jakiś sernik bez spodu,może z rosą -ciasto miodowe z kremem z kaszy manny (dziś będę je robic,bo musi 2-3 dni poleżec) -nad trzecim ciastem jeszcze się zastanawiam-orzechowiec,czy pijak a może w ogóle coś innego... -mam już upieczone pierniczki,a dziś jeszcze zabieram się za różne kruche ciasteczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję upiec sernik toffi, makowiec lub seromakowiec (muszę poszukać ciekawego przepisu), zrobię torcik bezowy, pierniczki już są, a jak będzie mało to mam babkę makową i kopiec kreta w zapasach. To pierwsze święta, kiedy powierzono mi słodkości. Tak się umówiłam z teściową. Jestem trochę przejęta, bo będzie rodzina mojego męża i chcę żeby wszystko było pyszne i ładnie wyglądało. Tylko szczerze mówiąc może być problem z tym makowcem, bo będzie to mój pierwszy makowiec w życiu. Możecie doradzić czy lepiej gotować mak samemu czy skorzystać z gotowej masy makowej? Chciałabym żeby to byl makowiec ale nie taki zawijany tylko na spodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.