Skocz do zawartości

Jakie Ciasta Pieczecie Na Święta Bożego Narodzenia?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja piekę makówkę z makiem z puszki gotową , jest super.I drugie ciasto pijana śliwka i posypię ją orzechami dla córki ,która uwielbia orzechy . Pozdrawiam świątecznie udanych wypieków!!! :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może o wypiekach na sylwestra ja zacznę, bo chciałam się pochwalić, że moje wigilijne wypieki bardzo wszystkim smakowały i na jutrzejszy wieczór też ja ciacha robię. Poza tym, że serniczek mi pękł podczas pieczenia (nie wiem może za wysoka temperatura była?175stopni), a do makowca brakło mi masy i za dużo lukru zrobiłam było super. Pęknięcie na serniku przykryłam tak jak w przepisie na opakowaniu orzechami włoskimi i polałam polewą toffi i nic nie było widać. Z makowcem też sobie poradziłam. Zrobiłam spód z kruchego ciasta i na to masa makowa, a na wierzchu porobiłam paseczki też z kruchego ciasta i na to lukier. Tylko za dużą blachę wzięłam, a za mało maku. Dziś będę piekła też takiego makowca na sylwestra to się poprawię. Poza tym będzie jeszcze kopiec kreta i mam chrapkę na pleśniaka. Może ktoś uprzejmy zna dobry przepis? Na 10 osób chyba wystarczą 3 ciasta? Powoli moje doświadczenia kulinarne nabierają kształtu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Mniam mniam, ciasta to same pysznosci. Mozliwe, ze bede robil z moja dziewczyna serniczek standardowy, makowiec, moze murzynka, bo dawno nie jedlismy :( I cos sie jeszcze wymysli. MOze ktos da mi jakis pomysl na pyszne ciasto?? Z checia rozpatrze wszystkie za i przeciw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, polecam na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia sernik snikers autorstwa Violi32 :(

Jest naprawdę pyszny, po prostu rozpływa się w ustach

Pomyślałam sobie wczoraj, że w tym roku zamiast tradycyjnych ciast zrobię słodkie przekąski świąteczne - bezowe bałwanki,skrzaciki (znalazłam fajne przepisy na stronie tesco), ale jak zobaczyłam ten serniczek to zmieniłam zdanie:) zrobię i przekąski - fajnie udekorują stół i ten sernik. Już nie mogę się doczekać świąt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, polecam na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia sernik snikers autorstwa Violi32 :(

Mam pytanko: czy zamiast gotować normalne mleko skondensowane mogę wykorzystać mleko skondensowane "krówka" (chyba tak się nazywa)? Bo gotowanie mleka ma skondensowanego ma chyba na celu doprowadzenie do efektu "krówki", tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można spokojnie użyć tutaj gotowej "krówki" i dziękuję za zainteresowanie tym sernikiem, w takim razie życzę udanego wypieku :) Doruniu mnie też "zasmakował już" Twój tort makowy, można prosić o przepis? :( Pozdrawiam wszystkich piekących i tych jedzących też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.