Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Bahus

Chleb domowy Bahusa

Rekomendowane odpowiedzi

Chleb domowy Bahusa

1 kg mąki pszennej

5 dag drożdży

2 jajka

ok. 1,5 łyżeczki soli

500 - 700 ml letniej wody

10 dag żółtego sera pokrojonego w kostkę (1 X 1 cm) (opcjonalnie)

1 płaska łyżka suszonego majeranku lub kminku lub oregano lub mieszaniny tych ziół

Z drożdży przygotować rozczyn dodając letnią wodę, odrobinę mąki i cukru. Pozostawić w ciepłym miejscu na ok 20 min. Mąkę przesiać przez sito. Dodać jajka, wodę rozczyn drożdżowy, sól, suszone zioło i żółty ser. Wyrobić na gładkie ciasto. Pozostawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia. Kiedy ciasto podwójnie zwiększy swą objętość przełożyć do formy. Piec w średnio nagrzanym piekarniku przez ok 30 min.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem jak najbardziej smakoszem dobrego chleba, ale zupełnie nie mam czasu na wyrabianie i pieczenie go od podstaw! Zaproponowałem więc mojej rodzince zrzutkę pieniędzy na specjalną maszynkę do pieczenia chleba. Taki piekarnik to wcale nie za duży wydatek..jakieś 300-400 zł. A pieczenie jest bardzo łatwe. Półprodukty, ale same naturalne. Mąka z dodatkami (słonecznik, rodzynki...do wyboru do koloru). Wsypujesz jeszcze drożdże i sól. Nastawiasz godzinę, na którą chcesz mieć gotowy chleb i już. Dzięki temu rano może obudzić Cię zapach świeżo upieczonego chlebka. Nic tylko wstawać z łóżka! Polecam :razz:

Edytowane przez dwukropek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też się pochwalę, że korzystam z takiej specjalnej maszynki już od kilku lat i mamy w domu swoje własne wypieki, ale ten chlebek Bahusa, zwłaszcza z tymi kawałkami serka musi być pyszny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi