Skocz do zawartości

Ryż Wypieczony Na Sypko


AnnaK

Rekomendowane odpowiedzi

Aniu ja Tobie radzę ugotować ryż na sypko, nie wiem czy znasz proporcje bo trzeba dodać odpowiednią ilość wody, trochę tłuszczu i soli do smaku, gdy woda wsiąknie podczas gotowania to się wstawia garnek do naczynia z wrzącą wodą i dogotowuje się pod przykryciem. Jeżeli nie chcesz go dogotować w ten sposób to możesz wstawić do gorącego piekarnika i zapiec. Jak ryż zapieczesz to będziesz miała go bardzo wysuszony, a jeśli piekarnik będzie mocno nagrzany to się Tobie ryż przypali. Może więcej osób wypowie się na ten temat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie taki ryz wypieczony na sypko - jest nieporównywalny z gotowanym. Na dużej patelni (najlepszy byłby wok ale niekoniecznie) nalewam troche oleju (odrobinę - moze 2 łyzki) i lekko podgrzewam. Wysypuję na to szklankę ryżu i szybciutko przemieszam (na małym ogniu) Podlewam szklanka wody i cały czas mieszam ,żeby nie przywarł. Przyprawiam do smaku i podlewam jeszcze delikatnie wodą tak, zeby nie przywierał ale zeby nie pływał w wodzie. Można dodać utartą cebulę, czosnek, curry, przecier pomidorowy, kukurydzę itp - robię taki na jaki mam akurat smak. Podaję go z mięsem i surówką. Robiłąm tez w ten sposób na pół- słodko z pokrojonymi brzoskwiniami, gruszkami itp. Do sałatki też sie nadaje - takiej pikantnej. Należy pamiętać aby umiejętnie podlewać cały czas troszeczkę wody i mieszać szpatułką (ja używam teflonowej - patelni też). Ryz wychodzi sypki i taki ma ciekawy smak ale jest trochę twardszy (odrobinę) - taki wypieczony. Trzymam na ogniu około 20 min cały czas mieszając. Mnie smakuje i zawsze sie udaje - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast na szklankę ryżu daję dwie szklanki wody,sól, veget do smaku i to gotuję, jak ryż wsiąknie wodę to gaszę gaz i zawijam baniaczek w koc i w ten sposób dochodzi do miękkości od czasu do czasu zamieszam delikatnie i zawsze wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugotować ryż na sypko potrafię,ale właśnie zaciekawił mnie przepis z wypieczonym,a nigdy nie spotkałam się z takim ryżem. Serdecznie dziękuję Wam za porady.Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.