Skocz do zawartości

Wyśmienite Placuszki Z Farszem Mięsnym


Kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :-) Dziś na obiadek zrobiłam fajniutkie placuszki. Kilka lat temu jadłam coś podobnego w Zakopanem, nazywało się "placki zbójnickie". Nie znam na nie przepisu więc zrobiłam po swojemu i trochę wzbogaciłam to danie. Chcę się podzielić swoim przepisem bo placki są naprawdę smaczne, szybkie i łatwe w przygotowaniu. A dziś zniknęły tak szybko, że nie zdążyłam zrobić zdjęcia :D Najpierw przygotować farsz: - 30 dag mięsa mielonego - 1 duża cebula - 4-5 łyżek pikantnego keczupu - 1/4 szklanki mleka - 1 łyżeczka mąki - trochę startego żółtego sera - sól, pieprz, przyprawa kuchni włoskiej Knorr - olej do smażenia Wykonanie: - cebulę pokroić w drobną kosteczkę i podsmażyć na oleju, dodać szczyptę soli i pieprzu. Uważać, żeby się nie zrumieniła - do podsmażonej cebulki dodać mięso mielone, przyprawić jeszcze raz solą i pieprzem, i dokładnie wymieszać z cebulką. Mięso powinno się rozdrobnić na malutkie kawałeczki - smażyć na małym ogniu ciągle mieszając około 25-30 minut w międzyczasie podlewając niewielką ilością wody - na koniec dodać trochę wody (około 1/4 szkl.), zwiększyć gaz i mieszając dodać keczup (około 5 łyżek, tak żeby było gęste) - wymieszać 1/4 szklanki mleka z łyżeczką mąki i mieszając wlać do sosu mięsnego. Musi być dość gęsty! - przyprawić według uznania przyprawą kuchni włoskiej Knorr.. i jeszcze trochę startego żółtego sera, wymieszać i gotowe :-) Gotowy farsz przykryć pokrywką i trzymać w cieple. Dodatkowo będziemy jeszcze potrzebować: żółty ser i gęstą śmietanę homogenizowaną 18%. Teraz przygotować placuszki: - 6 średniej wielkości ziemniaków - 1 duża cebula - 3-4 łyżki mąki - 1 płaska łyżeczka soli Wykonanie: - ziemniaki i cebulę utrzeć na tarce o drobnych oczkach - dodać sól i mąkę, całość dokładnie wymieszać Następnie: - usmażyć na rozgrzanym oleju duże, podłużne placki (tak, żeby potem można je złożyć na pół). Nie powinny być zbyt grube - na połowę każdego placuszka nałożyć ciepły farsz mięsny (w razie potrzeby podgrzać go troszkę jeśli wystygnie), posypać startym żółtym serem i złożyć placek - na wierzchu polać gęstą śmietaną I to wszystko :) Zajadać z apetytem bo to naprawdę pyyyszne jedzonko. Smakuje i dzieciom i dorosłym :-) Z podanych składników wyszło mi dzisiaj 8 placków, farszu też było akurat na 8 sztuk. Najedliśmy się z Mężem baardzo :-) Gorąco polecam i życzę smacznego!!! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ala291.. tak, to są jak najbardziej placki ziemniaczane :D ale z farszem mięsnym, żółtym serem i śmietaną smakują naprawdę wyśmienicie! Gorąco polecam i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo popularne danie zwłaszcza na południu Polski. nazywają je różnie ( placek po zbójnicku, jadło drwala, zbója, etc) i różnie podają ( duży placek polany mięsno-warzywnym sosem, złożony na pół, lub poprostu jeden przykryty drugim ). ale to rzeczywiście pyszne danie, ja robię je z galaszem wieprzowym z dużą ilością pieczarek i marchwi, albo tak ja podano wyżej z mielonym mięsem, ale wtedy dodaję sosu bolońskiego :D. na wierzch ser i śmietanka. przy okazji każdego wyjazdu w góry żywię się tylko tym i oscypkiem. KTO NIE JADŁ BARDZO POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek by się nie nazywał jest pyszny :D I można kombinować na różne sposoby, dodawać co kto lubi i zajadać :-) Ja robiłam te placki pierwszy raz.. a w Zakopcu jadłam jako "placki zbójnickie". Ludziska.. próbujta! :-) mniamm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.