Skocz do zawartości

Roladki Z Serkiem Topionym


Kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Smakowiczów :-) Dziś chcę się z Wami podzielić moim pomysłem na ciekawe i smaczne roladki drobio we. Przygotowałam je na dzisiejszy obiad i był to mój debiut jeśli chodzi o rolad y. Przyznam się, że miałam trochę obaw przed rozbijaniem mięsa tłuczkiem :D (to też robiłam pierwszy raz). Ale wszystko się udało. Załączam więc zdjęcie i przepis. Składniki: - filety z kurczaka - cebulka - serek topiony z ziołami Hochland - jajka - bułka tarta - wiórki kokosowe - sól, pieprz, majeranek, przyprawa kuchni włoskiej Kamis - olej do smażenia Wykonanie: - filety rozbić tłuczkiem, przyprawić z obu stron solą, pieprzem, przyprawą kuchni włoskiej - posmarować równomiernie topionym serkiem ziołowym - na serek nałożyć cebulkę podsmażoną na oleju z solą, pieprzem i majerankiem - zwinąć w roladki - obtoczyć w roztrzepanym jajku, następnie w bułce tartej wymieszanej z wiórkami kokosowymi i czynność powtórzyć - smażyć na rozgrzanym oleju na rumiano Można podać z ziemniaczkami i ulubioną surówką lub jak kto woli. Pyszne, proste i niedrogie :-) Polecam! post-8290-1199896747_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaliope! Gratulacje! Bardzo fajny pomysł! My "przerobiliśmy" już kilka sposobów na roladki (ze szpinakiem, z nadzieniem serowym, itp), ale jeszcze nie "wpadliśmy" z Panem Klamerką :D na serek topiony. Tak sobie tylko myślę, czy nie lepiej serek wymieszać od razu z cebulą na patelni? Ale to detal! Raz jeszcze gratuluję, wyszły naprawdę świetnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamerko... :-) Baaardzo dziękuję za tak podnoszące na duchu słowa :-) Jejj.. tak się cieszę, że mogłam zaproponować coś od siebie, wśród tylu przepisów i osób doświadczonych w sprawach kulinarnych bardziej ode mnie :) Co do serka.. to on się bardzo fajnie roztapia w roladce i nadaje ciekawy smak. Oczywiście, jeśli masz ochotę, wypróbuj tak jak napisałaś - wymieszać serek z cebulką na patelni. Jak kto woli :-) Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam Ciebie i Pana Klamerkę również :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko.. wiórki kokosowe są lekko wyczuwalne w smaku. Ja zrobiłam podwójną panierkę więc tym bardziej. Dzięki temu uzyskujemy ciekawy, inny niż zwykle smak a całość nieźle się komponuje :D Zachęcam do wypróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.