Skocz do zawartości

Tęcza Wiosenna ;)


Justyna.K

Rekomendowane odpowiedzi

Upiec biszkopt jasny.

Masa budyniowa:1/2 l mleka + 2 budynie waniliowe + cukier puder do smaku + kostka masła.

Z mleka i budyniu ugotować budyń.Masło utrzeć z cukrem pudrem i dodać przestudzony budyń.Wymieszać.

Masa jabłkowa:1 kg jabłek + 2 łyżki cukru + 1 galaretka .

Jabłka obrać i zetrzeć na tarce o grubych oczkach, przesmażyć z cukrem.Dodać suchą galaretkę chwilę smażyć .

Masa biała 1 szklanka cukru + 3 szklanki mleka + 1 szklanka mąki pszennej + 1 łyżka mąki ziemniaczanej + 1 kostka masła .

W szklance mąki rozrobić mąkę pszenną , ziemniaczaną i cukier.Pozostałe mleko zagotować i do gotującego wlać roztrzepane mleko z mąką i cukrem.Ugotować budyń.Masło utrzeć i dodać budyń.Wymieszać.

KOKOS:10 deko kokosu + 2 łyżki cukru + 1 łyżka masła.

Usmażyć kokos.

DODATKI : biszkopty okrągłe i 2 galaretki szafirowe.

Przełożenie ciasta :

1.biszkopt

2.połowa masy budyniowej

3.masa jabłkowa

4.druga połowa masy budyniowej

5.biszkopciki

6.galaretka zalewamy te biszkopty

7.masa biała

8.usmażony kokos.

Ciasto pyszniutkie a oto fotki krok po kroku. :P

Fotki później bo niestety jakiś problem z wysyłaniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

galaretki szafirowe z wodzisławia (mąż w kauflandzie na nie trafił i mi kupił ) galaretki zrobiłam jak na opakowaniu pisze) muszę przyznać że jak ciasto poleży trochę w lodówce to wszystko ładnie stwardnie i ciasto jeszcze lepiej się prezentuje dla porównania zdjęcie z dzisiaj jak ciasto leżało w lodówce całą noc. post-4645-1200336227_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooojejku jakie fajniusie ciacho z taka smerfowa galaretka :P .Super tylko ja niestety takiej galaretki nie mam ani nie mam nawet takiej mozliwosci jak narazie jej kupic.Ale ciasto jest warte grzechu! W niedlugim czasie je napewno zrobie.Za sam wyglad juz stawiam piatke a za smak jak je sprobuje :P .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Justynko upiekłam to ciacho na niedzielę i.....już go nie ma.Wyszło piękne i smaczne.Jedyna modyfikacja jaką zrobiłam to do białej masy dodałam kawałeczki czekolady.A galaretkę zrobiłam tak jak Ty szafirową.Też kupiłam w Kauflandzie,bo tylko tam była.Zdjęć niestety nie zdążyłam zrobić,bo placuszek szybko został "wciąnięty",hahhaha.Polecam :-D :P :P :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.