Skocz do zawartości

Ciasto Czekoladowo - śmietanowe


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis z " Ciasta na stół" Ciasto 20 dag margaryny - użyłam palmy 3/4 szklanki cukru 6 żółtek 1,5 szklanki mąki - użyłam tortowej 3 łyżeczki proszku do pieczenia Margarynę z cukrem utrzeć na puch i nie przerywając ucierania dodawać po jednym żółtku, następnie wsypywać porcjami mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia. Całość dobrze zmiksować. Ja od początku miksowałam. Ciasto piekłam w tortownicy o średnicy 30 cm. wyłożonej papierem do pieczenia. Masa bezowa 6 białek 2 cukry waniliowe 1,5 szklanki cukru opakowanie płatków migdałowych - całości nie zużyłam Białka od razu z cukrem i z cukrem waniliowym ubić na sztywno. Masę wyłożyć na ciasto surowe i posypać płatkami migdałowymi. Ciasto wstawić do nagrzanego piekarnika i piec 40 - 45 minut w temp. 180*C. - Piekłam 45 min. Po ostudzeniu ciasto przekroić na dwa blaty. Żeby odłoźyć górną przekrojoną część użyłam płaskiej deseczki którą ma się do krojenia. Beza na wierzchu jest tylko lekko wysuszona, dalej jest bardzo delikatna w smaku tak jak krem. Masa czekoladowa 0,75 litra mleka 5 płaskich łyżek cukru 3 budynie czekoladowe na 0,5 l mleka tabliczka czekolady - dodałam gorzką Ugotować budynie i do gorącego budyniu dodać startą czekoladę, dokładnie wymieszać, gorący budyń wyłożyłam na ciasto. Masa śmietanowa 1/2 l kremówki 2 op. śmietan - fixu 2 łyżki cukru pudru Wszystkie składniki od razu zmiksować na sztywno i wyłozyć na przestudzoną masę czekoladową. Na wierzch położyć blat z bezą. Tą razą odkroiłam bezę trochę z ciastem, tak mi się przytrafiło. To było moje drugie podejście do wypróbowania tego ciasta, pierwsze było nie udane. Musiałam w przepisie zmienić ilość mleka i temp. pieczenia bo pierwszy wypiek był nie udany.

post-2336-1200312357_thumb.jpg

post-2336-1200312838_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Reniu i Andy ciasto jest bardzo dobre, dopiszę że gotując budyń dodałam tylko 5 płaskich łyżek cukru i piekarnik mam elektryczny. Nie wiem jak upiecze się to ciasto w gazowym. W przepisie jest że ciasto będzie lepsze jeżeli na masę budyniową posypie się rodzynki wcześniej namoczone w alkoholu. Ciasto się dosyć szybko robi i cieszę sie że ciasto się spodobało, dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się to ciasto bardzo podoba! I jak tylko dorobimy się z Mężem piekarnika, na pewno wypróbuję ten przepis :P Jestesmy dopiero 7 miesięcy po ślubie i jeszcze studiujemy, wynajmujemy kawalerkę, w której nie ma piekarnika tylko 3 palniki gazowe do gotowania. Hmm.. zazdroszczę Wam kobietki możliwości pieczenia takich pysznych ciast. ja narazie moge robić jedynie ciasta na zimno. O własnie.. wczoraj zrobiłam torcik bez pieczenia dla mojego Męża :P Jutro zamieszczę zdjęcie i przepis. Ina, gratuluję wypieku! Pozdrawiam wszystkich :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaliope dziękuję, od razu nie da się rady wszystkiego kupić tym bardziej że nie jesteście w swoim gniazdku. Życzę dużo szczęścia Tobie i małżonkowi, oraz pomyślnych wyników w nauce i ukończenia studiów. Eluniu to jest wydanie maj - czerwiec 3/ 52/2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ineczko juz bym zjadlo to cudo ale najpierw musze je upiec a ma pytanko.Czy dobrze zrozumialam ze na to pierwsze ciasto jeszcze surowe trzeba wylozyc na nie mase bezowa i to razem upiec?Czy oddzielnie jesli tak to w jakiej temperaturze to pierwsze ciasto piec i ile minut?Przepraszam ze moze tak glupio pytam :P .Pozdrawiam i mam juz co robic na weekend. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.