Skocz do zawartości

Ciasto Czekoladowo - śmietanowe


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Dramat,dramat nie wyszlo ciasto :sad: !Pieknie wyrosla beza ,ale ciasto na spodzie surowe i nie wyroslo!Przkroilam,beza sie pokruszyla no i wszystko na nic.Sprobuje podpiec sam spod ciekawe co z tego wyjdzie?Tak mi przykro Ineczko :sad: .Moze ty mi cos doradzisz?Pozdrawiam :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A moje ciasto w piekarniku........ Przeraziłam się Jolu, że Ci nie wyszlo. Jaką konsystencję miało surowe ciasto przed nałożeniem go na blachę? Moje było dość gęste, musiałam nakładać je łyżką. Pozdrawiam. Renia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu jest mi przykro, pierwszy raz jak piekłam to miałam nieudane dlatego że autorka w przepisie podała temp. 160*C ale pomimo to ciasto urosło, mniej na środku bo było lekko niedopieczone. Masa czekoladowa też była nieudana, w przepisie podała żeby te 3 budynie ugotować w litrze mleka, jak otworzyłam tortownicę to z budyni była zupa i dlatego zrobiłam drugie podejście zmieniajac temp. i ilość mleka. Pierwszy raz i drugi raz jak przekroiłam to podłożyłam deseczkę na środku i odłożyłam razem z deseczką, następnie razem z deseczką masę bezową przełożyłam do tortownicy. Pierwszy raz odkroiła mi się sama beza, drugą razą z ciastem. Tak jak napisałam ciasta nie ucierałam tylko miksowałam wszystko według kolejności jak w przepisie nie przerywając miksowania, ciasto bardzo ładnie wyrosło i w smaku jest bardzo dobre. Teraz się martwię czy się Reni udało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ineczko mimo,ze ciasto sie nie udalo to i tak wszystkim smakowalo :sad: .Tylko mnie zastanawia jak ty przekroilas ta beze tzn.normalnie nozem i zsunelas na deske od krojenia.A co do przepisu to sie sztywno trzymalam ucierania ciasta.Ale sie nie martw moze nastepnym razem sie uda :sad: ,a moze to nie byl moj dzien do pieczenia :sad: .Tez jestem ciekawa jek Reni sie udalo bo sie przerazila po mojej opinii ale wydaje mi sie,ze trzeba szczerze pisac.Pozdrawiam. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu jak przekroiłam to ręką troszeczkę podniosłam na środku i wsunęłam deseczkę plastikową i w ten sposób przeniosłam. Renia ciasto miała w piekarniku o 14:10 i do tej pory nie dała znać i cały czas myślę że ciasto musiało jej się nie udać. Napewno Renia da nam odpowiedź obojętnie jaka by ona miała być. Ja w tygodniu upiekę i dodam zdjęcie samego ciasta. Wczoraj upiekłam duży tort, bo w przeciwnym razie dzisiaj bym upiekła to ciasto bo nie daje mi spokoju. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu i Ino- moje ciasto jest bardzo udane. Ładnie się upiekło, wizualnie też ładnie wygląda. Może później wkleję zdjęcie. Smak tego ciacha mój mąż ocenił na 3, ja na 4. Z przekrojeniem nie miałam żadnego problemu. :sad: Pozdrawiam serdecznie. :sad: Renia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu piszę prawdę, jak zobaczyłam że dałaś odpowiedź to ścisnęło mnie na żołądku, myślałam cały czas że ciasto nie udało się. Dziękuję bardzo za wiadomość i ocenę, dzięki Tobie nie muszę dodatkowo ciasta piec, bo chciałam upiec i dodać zdjęcia ze wszystkimi szczegółami. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinka nasza bardzo się wszystkim przejmuje i każdemu zawsze chce dobrze doradzić,dobrze że Reni ciacho się udało a Jola może ma rację -czasami nie ma dnia do pieczenia ja w piątek chciałam upiec torciki na zbliżający się dzień babci-biszkopt wyszedł mi twardy i prawie wcale nie urósł,pierwszy raz zdarzyło mi się tak z biszkoptem myślałam że się popłaczę ze złości i z bezsilności :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu wlasnie zobaczylam twoje zdjecie ciasta az mi przykro sie zrobilo :sad: ,ze mi nie wyroslo jak tobie.Moja konsystencja ciasta tez byla gesta i tez pieklam w prostokatnej blasce(mala).Ale to nic napewno kiedys je zrobie jeszcze raz.A Maria moze ma razcje zeby upic dwa ciasta.Ale to moze Inka tam podpowie czy tak mozna?Pozdrawiam :sad: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.