Skocz do zawartości

Ciasto Jabłkowo - Serowe


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopt 4 jajka 1 szklanka cukru 2 czubate łyżki mąki tortowej 2 czubate łyżki mąki ziemniaczanej łyżeczka proszku do pieczenia Przesiane mąki wymieszać z proszkiem do pieczenia Białka ubić na sztywno, ubijając dodawać stopniowo cukier, następnie po jednym żółtku, zmiejszyć na najmniejsze obroty i stopniowo dodawać mąki z proszkiem do pieczenia miksując. Masa serowa 1/2 kg twarogu półtłustego ( zmielić lub przetrzeć przez sito) 3 jajka 1 budyń waniliowy na 1/2 l mleka 25 dag margaryny - użyłam palmę 15 dag cukru 1/2 l mleka Mleko, jajka i budyń zmiksować. Margrynę, cukier i twaróg włożyć do garnka mieszając chwilę smażyć, do gotujacej się masy wlewać powoli rozmiksowane mleko z jajkami i budyniem i gotować bez przerwy mieszając aż masa dobrze zgęstnieje. Masa jabłkowa 1,5 kg jabłek 1 szklanka cukru 1,5 paczki galaretki Jabłka obrane zetrzeć na tarce o większych oczkach, dodać cukier i smażyć. Na koniec wsypać w proszku galaretki i dobrze wymieszać. Na biszkopt wyłożyć wpierw gorące jabłka, a na jabłka masę serową. Wierzch placka polać polewą. Polewę zrobiłam sama. Ciasto zrobiłam w tortownicy o średnicy 30 cm.

post-2336-1200323770_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilam ciasto pycha ,ale chyba cos spiepszylam sprawe z masa serowa :P ,bo byla troche rzadka gotowalam ja bardzo dlugo i nie miala dosc gestej konsystencji.Ineczko droga czy ta masa powinna byc gesta jak budyn?A wogole to powstal taki twarozek czy tak powinno byc?Powiedz mi czy te skladniki to powinny sie zagotowc i dopiero wlac przygotowany rozczyn budyniowy?Znowu zasypalam Cie pytaniami.Jak mozesz to napisz mi dokladnie jak ta mase serowa zrobic :-D .Tak wogole to zemnie niezly trzepak i roztargniona jestem he he he.Pozdrawiam goraco :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu twarożek nie powinien powstać. W masie serowej podałam że trzeba składniki zmiksować i smażyć przez chwilę, następnie do gotującej masy wlać budyń i trzeba bez przerwy gotować aż masa zgęstnieje. Nie wiem dlaczego Tobie tak się przytrafiło. Podam Tobie inny sposób jak masz zrobić, ja robiłam dużo razy w ten sposób sernik gotowany. Margarynę zagotuj z cukrem i do lekko przestudzonej dodaj ser zmielony, całe jaja ( zmiksuj je, albo roztrzep rózgą) i wszystko dobrze wymieszaj. Na małym ogniu zagotuj masę ciągle mieszając i kiedy w masie pokażą się pęcherzyki wlej budyń rozpuszczony w mleku i jeszcze raz krótko zagotuj. Jak czegoś nie wiesz to pytaj, ja zawsze odpowiem. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ineczko droga czy nastepna raza mam zrobic tak:wlozyc do garnka ser,margaryne,cukier i to zmiksowac i chwilke podgotowac (ale zeby sie nie zagotowalo) i wlac rozrobiony budyn z jajkami i mlekiem i mieszac dotad az zgestniej?Bo tak czy tak to nam to ciasto bardzo smakowalo,poniewaz lubimy jablka jak i ser. :P Pozdrawiam i prosze o wyrozumialosc :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana Jolu margarynę, cukier i twaróg (zmielony lub przetarty przez sito) włożysz do garnka ( nie miksuje się), jak się zagotuje to smaż na małym ogniu stale mieszając do tego momentu aż pokażą się w serniku pęcherzyki i wtedy wlejesz powoli mleko zmiksowane z jajkami i z budyniem i jeszcze raz krótko zagotuj. Ja robiłam na różne sposoby i masa serowa zawsze wyszła. Śmiało zawsze pytaj jak czegoś nierozumiesz, mnie to nie przeszkadza i zawsze bardzo chętnie odpowiem. Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.