Skocz do zawartości

Ptyś


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto to znalazłam na Wielkim żarciu ,znajduje się tam pod tym samym tytułem. Wprowadziłam niewielkie zmiany i myślę ,że autorka nie będzie miała mi tego za złe. Należy upiec cienki biszkopt,ja piekę na 4 jajach. KREM 1/2kg sera białego mielonego-użyłam sera gotowego z wiaderka 2 śnieżki 3/4 szklanki cukru pudru 2 galaretki owocowe-użyłam niebieskich 1 szklanka mleka Ser zmiksować z cukrem. Śnieżki ubić w 1 szkl mleka,galaretki rozpuścić w 1/2 litra wody. Ser zmiksować ze śnieżkami dodając powoli [ na małych obrotach miksera] i na koniec zimne galaretki. Piankę wyłożyć na biszkopt i na piance poukładać herbatniki [ 3 paczki],włożyć do lodówki. Po zastygnięciu polać polewą i dowolnie udekorować-użyłam polewy z przepisu Joli z żelatyną. Jak widzicie placuszek jest bardzo prosty i smaczny,uwielbiają go zwłaszcza dzieci-przekonałam się o tym na choince u syna.Wzbudził duże zainteresowanie tym swoim niebieskim kolorem.W przepisie oryginalnym nie było herbatników ale według mnie dodają smaku a polewa na wierzchu zabija słodycz. Polecam bardzo gorąco chociaż sama go nie wymyśliłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Halinko dzięki temu że zrobiłaś to ciasto wiem że to nie taki ptyś z ciastem francuskim,choć nazwa właśnie tak mi się kojarzyła ciasto pięknie się prezentuje i rzeczywiście nie jest trudne-napewno wypróbuję tylko kiedy ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy ciasto jest bardzo łatwe w wykonaniu. Justynko Ptysia dzisiaj zrobiłam, jest tak bardzo smaczny że nie mogę Wam się przyznać ile kawałków zjadłam i jak tu figurę utrzymać. W tygodniu zrobię roladę z przepisu Lamie, jestem ciekawa jak mi się uda, do rolad nie mam szczęścia, a ona zrobiła roladę taką bardzo ładną. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam to ciasteczko z 1,5 porcji kremu. Wyszło bardzo wysokie (taka napoleonka). Koniecznie chciałam niebieskie i biegałam za taka galaretką i zakupiałm. Moje dzieci nazwały to ciasto "smerfowym ciastem" i pod taka nazwą zostanie u nas w domu - dodam następnym razem troche jagód mrozonych do sera i będzie ciasto ze smerfojagód. Acha, przypomina bardzo w smaku ciasto Wenus, które też niedawno robiłam - rózni sie tylko śmietana (tutaj śnieżka a tam 0,5 l śmietany kremówki). Polecam - daję 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.