Skocz do zawartości

Ciasto Serowo - Makowe


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Masa serowa 60 dag twarogu - użyłam z wiaderka serek śmietankowy " Zielona łąka", dawniej używałam twaróg z kostek 6 jaj 1,5 szklanki cukru pudru 15 dag masła lub margaryny - użyłam palmy łyżeczka mąki ziemniaczanej esensja zapachowa ( pomarańczowa lub cytrynowa)- dodałam pomarańczowej ewentualnie rodzynki i skórka pomarańczowa - ja dodałam puder cukier i mączkę przesiałam, zawsze tak robię Jeżeli użyje się twarogu w kostkach trzeba przepuścić przez maszynkę. Żółtka utrzeć z cukrem - zmiksowałam dodać roztopiony i ostudzony tłuszcz, twaróg, mąkę ziemniaczaną, bakalie i esensję. Dokładnie utrzeć - zmiksowałam. Ubić pianę z białek i delikatnie wymieszać ją z masą serową - wymieszałam delikatnie rózgą. Masa makowa 25 dag maku - użyłam mielonego, gotowałam chwilę z mlekiem do napęcznienia, ilość mleka podana na opakowaniu 4 jaja 1 szklanka cukru pudru 4 łyżki mąki pszennej - dodałam przesianą mąkę tortową 1 łyżeczka proszku do pieczenia esensja ( rumowa, migdałowa lub arakowa) - dodałam migdałowej tłuszcz i bułka tarta do formy Mak sparzyć i trzy razy przepuścić przez maszynkę. Żółtka utrzeć z cukrem, dodać ostudzony mak mąkę i proszek do pieczenia. Dokładnie rozetrzeć - kolejno dodając składniki miksowałam, delikatnie wymieszać z pianą z białek - zmiksowałam na najmniejszych obrotach. Formę wysmarować tłuszczem i wysypać bułką tartą. W formie nakładać na przemian 2 łyżki masy serowej i 2 łyżki masy makowej. Piec 30-40 min w temp. 180*C - ja musiałam piec 45 min. Nie będę pisać o smaku, puszystości, do oceny pozostawiam tym osobom które to ciasto wypróbują. Dodaję dwie fotki tych samych kawałków ciasta ujętego z dwóch stron.

post-2336-1201450640_thumb.jpg

post-2336-1201450671_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidko to ciasto jest naprawdę pyszne, delikatne w smaku. Myślę że jak ktoś spróbuje to będzie wiedział że nakłada się na drugą warstwę na masę serową makową i odwrotnie na makową serową. Na drugim zdjęciu z tyłu przy jednym kawałku widać bardziej brązowy kolor, ja nie odkroiłam i to jest widoczna bułka tarta od formy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciasto wygląda naprawdę apetycznie . Nigdy jeszcze nie piekłam serowo -makowego. Ale patrząc na te zdjecia , muszę sie skusić .Właśnie takie bez lukru lubie ciasta ,bo widać ,że to domowy wypiek. Nie używałam jeszcze sera z wiaderka ,tylko taki w dużej kostce do mielenia .....i to mielenie mnie odstraszało.Ale teraz są gotowe masy i można wykorzystać. Poadrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Lidko okres pieczenia był ten sam, na poprzednim cieście na wierzchu jest sama masa serowa, na tym tak się uformowało że na przemian jest masa serowa i makowa. Użyłam innego twarogu i może dlatego nastąpiła taka zmiana. Andy cieszę się że mogę być teraz razem z Wami i myślę że nic już nie stanie mi na przeszkodzie. Jak to miło że zapamiętaliście mnie, dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ineczko ja też bardzo się cieszę, że jesteś znów na Smacznym :razz: Twoje przepisy są wspaniałe. Ilekroć coś próbuję piec, korzystam z Twoich rad, udzielanych innym Smakowiczom. A ciasto wyszło Ci piękne i na pewno smaczne. Ja dziś piekę serniczek, dopiero drugi w mojej kulinarnej "karierze" :) Pozdrawiam Cię serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.