Skocz do zawartości

Zapiekanka Papaja:)


śnieżynka

Rekomendowane odpowiedzi

SZPINAKOWA ZAPIEKANKA PAPAJA

SKŁADNIKI:

500 GRAM SZPINAKU (NAJLEPIEJ Z MROŻONKI)

300 GRAM TŁUSTEGO TWAROŻKU ZMIELONEGO

4 ŁYŻKI STARTEGO PARMEZANU

0,5 KG MĄKI

PUSZKA ZIELONEGO GROSZKU

6 ŁYŻEK OLIWY Z OLIWEK

6 JAJEK

SZCZYPTA GAŁKI MUSZKATAŁOWEJ I MAJERANKU

Mąkę przesiewamy ze szczyptą soli dodajemy 4 łyżki oliwy i szklankę wody. Mieszamy i ugniatamy ciasto aż do momentu gdy stanie się miękkie i jednolite. Przykrywamy i odstawiamy do lodówki. Mrożony szpinak rozmrażamy na patelni i odparowujemy wodę. Do miski wrzucamy twaróg, starty ser parmezan, 2 jajka, odsączony groszek z puszki i doprawiamy gałką, solą, pieprzem i majerankiem. Po wymieszaniu dodajemy szpinak i całość lekko podgrzewamy. Ciasto dzielimy na dwie części. Obie rozwałkowujemy na okrągło aby pierwszym wypełnić cały spód tortownicy i brzegi a drugi przeznaczyć na przykrycie całości. Wlewamy masę szpinakową na wyłożoną ciastem tortownicę i uprzednio posmarowaną masłem. Robimy cztery zagłębienia w masie i wbijamy w nie po jednym jajku. Teraz przykrywamy drugą częścią ciasta i wstawiamy do piecyka nagrzanego do 190 stopni na około 50-60 minut.

Smacznego.

Może nie wygląda zbyt smakowicie ale jeśli ktoś bardziej skupi się na stronie wizualnej tej zapiekanki to na pewno wymyśli jakieś smakowite dekoracje. Z całą pewnością po jej zjedzeniu będziemy mieli tyle siły, co słynny Papaj:)

Dołączona grafika

post-8798-1201463450_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżynko! Wiesz... spośród wszystkiego co tylko nadaje się do jedzenia najbardziej nie lubię szpinaku :grin: ale Twoja zapiekanka wygląda tak apetycznie, że.. mam ochotę wypróbować! ;) Dzięki za fajny przepis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalipoe! Próbuj, próbuj! Nawet nie wiesz ile przyjemności tracisz, nie jedząc szpinaku :grin: U nas w domu to jeden z podstawowych składników.

Moja skromna rada, co do tego przepisu, jest taka, żeby dodać nieco czosnku do szpinaku. Ja przynajmniej bardzo lubię szpinak w takim towarzystwie.

A jak się rozsmakujesz w daniach ze szpinakiem, to na jednym z moich ulubionych blogów znajdziesz przepis na Roladki drobiowe ze szpinakiem, które my w domu robimy tak samo. Polecam!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamerko! Te roladki prezentują się ciekawie.. a ponieważ mój Mąż lubi szpinak i namawia mnie, żebym przygotowała jakąś potrawę ze szpinakiem, dlatego zamierzam spróbować w przyszłym tygodniu. Dam znać jak smakowało. Pozdrowienia :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.