Skocz do zawartości

Mój Torcik Lodowy


Kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Smakowiczów :P Dziś zamieszczam mój przepis na torcik bez pieczenia. Zrobiłam go dla mojego Serduszka :P (tzn. Męża) już 2 tygodnie temu ale dopiero teraz mam chwilkę czasu aby zamieścić przepis i zdjęcie. Zaczynamy od przygotowania masy budyniowej. Krem budyniowy: - budyń śmietankowy lub waniliowy - 2 łyżki mąki tortowej - 1 kostka masła - 3 łyżki cukru pudru; 1,5 łyżki cukru kryształu - 3 jajka Wykonanie: - ugotować budyń z 2 łyżkami mąki - utrzeć masło z cukrem pudrem - połączyć budyń z tłuszczem - dodać ubite na parze i wystudzone jajka z cukrem kryształem - na koniec dodać sparzone wrzątkiem rodzynki (ilość według uznania) Gotowy krem wstawić na kilka minut do lodówki. Pozostałe składniki: - 2 paczki herbatników - 2 paczki delicji o dowolnym smaku - puszka kakaowego mleka skondensowanego - rodzynki - wiórki kokosowe Przygotowanie: - dno tortownicy wyłożyć herbatnikami i lekko nasączyć (np. ciepłym kakao lub mocną kawą, jak kto woli) - rozsmarować połowę kremu budyniowego - na kremie ułożyć delicje (potrzeba około 15 ciasteczek więc 1,5 paczki) - wylać jeszcze lekko ciepłe, gęste mleko kakaowe (wcześniej gotować 3 godziny) - na masę kakaową wyłożyć znów herbatniki i lekko je nasączyć - rozsmarować resztę kremu budyniowego - udekorować dowolnie według upodobań bakaliami, startą czekoladą lub wiórkami Ja ułożyłam serduszko z rodzynek i uprażyłam na suchej patelni wiórki kokosowe, którymi posypałam wierzch tortu. W moim zamierzeniu nie miał to być torcik lodowy ale przyznam się, że dałam za dużo mleka do kremu budyniowego i wyszedł mi trochę za rzadki więc gotowy torcik wstawiłam na chwilę do zamrażarki, żeby krem stężał. N o... i tak już został w zamrażarce :-D  Wyszedł więc torcik lodowy ale był baaaardzo dobry :P Gorąco polecam! Tym bardziej, że zbliża się tłusty czwartek.. może więc ktoś oprócz pączków skusi sie także na torcik ? :P Wszystkich pozdrawiam i życzę smacznego :lol: post-8290-1201519787_thumb.jpg post-8290-1201519904_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.