Skocz do zawartości

Co Zrobić Z Białek?


hanula

Rekomendowane odpowiedzi

Wiolu nie wiem dlaczego Tobie ciasto się nie udało. Dzisiaj upiekłam białkowca w tortownicy o średnicy 26 cm. i tak wygląda. Z żółtek upiekę babę drożdżową zaparzaną. Źle mi syn zrobił to zdjęcie gdzie jest w całości, ujął z góry, zamiast zrobić brzeg.

post-2336-1204038089_thumb.jpg

post-2336-1204038117_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ineczko widze że twój białkowiec jest rewelacyjny i pięknie wyrósł no i nie wiem dlaczego moj tak nie wyrósł normalnie jak zakalec był połowe z tego co twój ,ale ja jestem uparciuch i powiedziałam sobie że i tak zrobie ponownie bo nie lubie jak mi coś nie wychodzi :-) :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiulek przepis jest tylko tutaj, jutro moj syn go przeniesie. Wiolu ja nie pamiętam kiedy ja go ostatnio piekłam. Olej dodałam kujawski z pierwszego tłoczenia, jak mam w przepisie żeby dodać oliwę albo olej słonecznikowy, to ja do pieczenia zawsze dodaję olej kujawski zamiast oliwy. Piekarnik mam elektryczny, nie trzymałam się ściśle przepisu, jak już miałam ubite białka z cukrem to dolałam od razu trochę mleka, oleju dosypałam trzy pełne łyżki mąki i miksowałam i.t.d. robiłam, poprostu nie bawiłam się żeby stopniowo po każdych dodatkach miksować, pomyślałam że i tak wszystko się dobrze zmiksuje. Miksowałam do tego momentu aż pokazały się pęcherzyki. Dzięki Tobie jutro będzie upieczona baba drożdżowa parzona, bo żółtka zostały. Musiałam upiec bo by to ciasto nie dawało mi spokoju. Przypominam że mąkę do pieczenia zawsze przesiewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolu chętnie bym się z Tobą zobaczyła i bliżej poznała. Dodam że lubię używać tylko mąkę tortową i jak w przepisie jest krupczatka, to krupczatkę. Przesiewając makę ona się napowietrza i to jest ten plus, trzeba również przesiać bo mogą się znajdować nieczystości. Robiąc naleśniki też przesiewam, obojętnie co się piecze mąka musi być przesiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Piegus.

szkl bialek

szkl maki

1/2szkl maku

1/2szkl cukru

1 lyzeczka proszku do pieczenia.

Bialka ubic dodac cukier,mak{suchy}i make.Make delikatnie

wymieszac lyzka.Oczywisci proszek tez.piekarnik 180 stop.

to ciasto to wielka lipa i tylko zmarnowane produkty :grin:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Ja z białek, które mi zostały (bo żółtka dodałam do róż karnawałowych) zrobiłam które zaproponowała nam Winiusia, te ciasteczka wyszły super i dodatkowo jest przy nich bardzo mało pracy, polecam :smile:

Ps. ja właśnie w tym temacie znalazłam ten przepis, bo szukałam co jeszcze można zrobić z białek :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.