Skocz do zawartości

Pasta/sałatka Z Paprykarza


Kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję wszystkim pyszną pastę z paprykarza. Mój Mąż zajada ją jako sałatkę, ja natomiast smaruję jako pastę na chlebku. Składniki: - duża puszka paprykarza szczecińskiego - 3 jajka - 3 ogórki konserwowe - 10 dag żółtego sera - 1/3 puszki groszku konserwowego - czerwona papryka (świeża lub marynowana) - 3-4 łyżki majonezu - 2 łyżki keczupu - pieprz, słodka papryka w proszku Wykonanie: - paprykarz włożyć do miski i rozgnieść widelcem - jajka ugotować na twardo i pokroić w kostkę - ogórki, żółty ser i paprykę również pokroić w kosteczkę - dodać groszek konserwowy - doprawić pieprzem i słodką papryką - na końcu wymieszać z majonezem i keczupem post-8290-1201683732_thumb.jpg Może zdjęcie nie wygląda zbyt zachęcająco ale gwarantuję, że sałatka jest smaczna :-D Można też rozsmarować na kromkach chlebka i posypać szczypiorkiem, tak też jest bardzo dobre. Zachęcam i życzę smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Behatko cieszę się, że wypróbowałaś :?: Ja czasem groszku nie dodaję, ale wg mnie fajnie pasuje. Za to ostatnio zrobiłam ze szczypiorkiem i dwukolorową papryką (czerwoną i zieloną). Można dodawać wg upodobań co komu pasuje. Pozdrawiam serdecznie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, można oczywiście zetrzeć na tarce, wtedy pasta będzie miała konsystencję bardziej "kremową". Wszystko zależy od Ciebie :razz: Jednak kosteczki jajka i żółtego sera trochę by tę pastę ożywiły :?: Ja baaardzo lubię pasty wszelkiego rodzaju i wymyślam nieraz sama, dodaję różne rzeczy, grzybki marynowane, kukurydzę z puszki, szczypiorek, czosnek (dla wyraźnego, ostrego smaku). Teraz chcę wypróbować pastę sojową wg przepisu Grumko. Pozdrowienia i smacznego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłam. Oczywiście musiałam o czymś zapomniec :?:??: ....Nie kupiłam papryki,a jak się zabierałam do robienia pasty,okazało się,że dzieci "wyżarły" cały ketchup. Zrobiłam więc z samym majonezem i bez papryki.Resztę składników dałam,jak w przepisie. Bardzo dobra. Niby zwykły paprykarz a w szlachetniejszej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, cieszę się, że smakowało! :razz: Mnie też zabrakło kiedyś keczupu ale i bez tego pasta zniknęła szybciutko :?: Pozdrawiam serdecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christino, bardzo mnie cieszy, że chcesz spróbować tej pasty :?: Napisz koniecznie jak smakowało :razz: Możesz też dodać drobno posiekany szczypiorek a papryka może być dowolnego koloru. Ja jednak osobiście najbardziej lubię czerwoną. SMACZNEGO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również najbardziej lubię czerwoną paprykę, ale myślę, że do tej pasty/sałatki pasowałaby również zielona papryka, a zamiast groszku - trochę kukurydzy :razz: Posypanie po wierzchu szczypiorkiem, to doskonałe uzupełnienie - także przyszło mi to samo na myśl :?: Przy najblizszych zakupach zaopatrzę się w paprykarz szczeciński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.