Skocz do zawartości

Rolada Z Bitą śmietaną I Galaretką


lamie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze robię ta roladę na takiej wielkiej blaszce, która jest w piecu jak się go kupuje.

Biszkopt:

6 jajek

6 łyżek maki

6 łyżek cukru

pół łyżeczki proszku do pieczenia

1 cukier waniliowy

Masa:

1 galaretka (smak w zależności, jakie owoce chcesz dodać)

1 średnia kremówka (ok.250ml)

owoce (truskawki, jagody...)

1 łyżka cukru

Białka ubić mikserem z cukrem i cukrem waniliowym aż zrobi się sztywna, biała piana. Dodać żółtka i ubijać jeszcze chwile aż pojawią się pęcherzyki powietrza. Potem dodać stopniowo mąkę i proszek do pieczenia i wymieszać dokładnie łyżka.

Piec na papierze 15 - 20 minut w temp. 180 st.C (az zacznie odchodzić od boków blachy).

Z upieczonego biszkopta ściągnąć papier i gorące zawinąć w suchą ściereczkę kuchenną. Poczekać aż wystygnie. W tym czasie ubić śmietanę z cukrem (tylko należy uważać żeby nie zrobiło się z niej masło). Jak zacznie śmietana sztywnieć dodać wystudzona i prawie zastygniętą galaretkę. Wszystko miksować jeszcze chwilkę.

Rozwinąć ostudzony biszkopt i delikatnie wewnątrz posmarować go masa i powrzucać pokrojone owoce. Zwinąć ponownie i zostawić na ok.2 godziny w lodowce.

post-8493-1202738433_thumb.jpg

post-8493-1202738479_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Halinko powinno wystarczyć, bo jak dodasz ugotowaną galaretkę (ja daje nieco mniej wody niż normalnie) to masy będzie dość sporo. Ale żeby nie było to sprawdzę jeszcze w sklepie... Teraz mieszkam w londynie i tu są trochę inne śmietany, ale wiem że z polskiej będzie jeszce lepsza masa. Ciasto nie jest za drogie a za to szybko sie robi i SMAKUJE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu dziękuję, ja się na nią zdecydowałam i napewno dam znać z fotką włącznie. Ja myślę że moja taka ładna nie będzie. Teraz muszę zrobić Ptysia z przepisu Apsik bo wcześniej obiecałam i babę moją parzoną. W tygodniu może dam radę upiec roladę, tak mi się nasiliły kłopoty w domu że ja z tym wszystkim nie daję rady. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się cieszę, że KTOŚ odważył sie wypróbować moje ciacho post-8493-1204542510_thumb.gif

Justynko - cieszę się że Ci smakowało!! Ja czasem, gdy nie miałam czasu robiłam szybko tą roladkę dla moich Łakomczuchów, teraz dzięki temu forum poznałam też inne szybkie ciasta.

Pozdrawiam - Basia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.