Skocz do zawartości

Rogaliki


Rekomendowane odpowiedzi

Moje Panie dawno nic nie było nowego , bo mamy post , ale może kogoś skuszę jak nie teraz to po świętach

ROGALIKI są pyszne i szybko się robi

60 dag . mąki

40 dag margaryny - nie rozpuszczac , tylko wgnieśc

4 żółtka

2 całe jajka

10 dag drożdży

2 nie pełne łyżeczki proszku do pieczenia

3 łyżki śmietany 18

1 duży cukier waniliowy

Śmietana + drożdże + dobra szczypta soli + cukier waniliowy

, dobrze rozrobić i wlać do naczynia w którym będziemy zagniatać ciasto . Na to roztrzepane jajka + mąka z proszkiem + margaryna Zagnieść ciasto i do lodówki na tyle ile mamy czas 1 1/2 godz. – 3 godz.

Rozwałkować na takie koła jakie chcemy mieć rogale ,tzn. jeśli większe rogale to bierzemy ciasta więcej i koło wychodzi większe , dzielimy na 8 części i nakładamy nadzienie i zwijamy od strony szerszej, jeśli chcemy rogaliki małe to ciasta miej , koło mniejsze i rogale też

Czym nadziewać : budyń, marmolada , czekolada, kakao i cukier lub jaki kol wiek dżem.

Smarujemy rogale roztrzepanym białkiem i posypujemy cukrem , ja drutem od szaszłyków robie w rogalu tak dwie trzy dziury żeby lepiej rosły i do pieca

Piekę 175 tylko 12 -16 min (zależy od wielkości rogala )

POZDRAWIAM i życzę SMACZNEGO

post-6127-1204563589_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tereniu - próbowałam już wszystkich rogalików z tego forum (bo uwielbiam je strasznie i kojarzą mi się z dzieciństwem i moją kochaną babcią) więc mam straszną ochotę na te Twoje cudeńka... tylko,że po przeprowadzce mam piekarnik gazowy i nie umiem się jeszcze nim posługiwać. Możesz mi powiedzieć na jaką cyfrę mam nastawić grzanie (mam ich od 1 do 9). Przepraszam za takie może śmieszne pytania, ale ja nigdy nie miałam do czynienia z piecem gazowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"LAMIE" :mrgreen: : :mrgreen: oops: : :mrgreen:

Jest mi strasznie przykro , ale ja nie posiadam piekarnika gazowego piekę w tak zwanym zielonym

Myślę że na 4 i około 200 stopni, a jeśli za wolno by się piekły to można zawsze podkręcić na 5

Piekłam kiedyś u bratowej w piekarniku i pamiętam na 3 ale ona miała podziałkę chiba do 6 czy 7

Ufam że znajdzie się lepszy fachowiec niż ja , i rogaliki upieczesz

CZEKAM I POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pysznie wygladaja te rogaliczki. mam pytanie,m z tej porcji mąki ile wychodzi sredniej wielkosci rogalikow?? dziękuje z góry za odpowiedź:P

Przepraszam że tak długo czekałaś na odpowiedz ,ale ostatnio nie mam czasu zaglądać

A pro po ilości rogali około 30 sztuk

Sama dawno ich nie piekłam – trzeba zrobić

POZDRAWIAM I , ŻYCZĘ SMACZNEGO I CZEKAM NA OPINIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.