Skocz do zawartości

Tort Piętrowy


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopty

Upiec 2 biszkopty kakaowe , jeden w blaszce o średnicy 30 cm. . Drugi w blaszce o średnicy 20 cm.

Kiedy biszkopty całkowicie ostygną , przeciąć każdy na 3 części

Masa wiśniowa:

3 budynie wiśniowe

1,5 litra mleka

cukier waniliowy

3 łyżki cukru

2 łyżki mąki ziemniaczanej

łyżka maki pszennej

masło

margaryna ,,Kasia,,

Wiśnie ze słoika ( 900 ml.)

Masa wiśniowa:

750 ml mleka zagotować .Budynie , cukry i mąki rozrobić w pozostałym mleku i wlać do gotującego mleka ciągle mieszając.

Ostudzić. Margarynę i masło utrzec dodając po łyżce budyniu, dodać wiśnie ze słoika ( bez pestek) .

Galaretka :

4 galaretki wiśniowe

gorzka czekolada

1,5 litra wody

w gorącej wodzie rozrobić galaretki , dodac pokrojoną w kawałki czekolade, mieszać aż sie rozpuści.

Masa z pianek marshmallow do pokrycia tortu:

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,61532086.html

Osobno robimy duży tort i mały. Złączymy je dopiero na końcu.

Biszkopt - masa wiśniowa- tezejąca galaretka -biszkopt-masa wiśniowa-teżejąca galaretka - biszkopt itd.

Biszkopty można ponczowac kompotem z wiśni

Jeśli okrywamy tort masą marcepanową lub ( tak jak ja to zrobiłam) masą z marshmallow należy tort posmarować masą maślaną żeby marcepan dobrze sie przykleił

Okryć większy tort masą marshmallow .

post-9750-1208419491_thumb.jpg

w środek wbijamy 3 patyczki tej samej wielkości . Patyczki są potrzebne zeby utrzymały ciężar mniejszego tortu.

post-9750-1208419518_thumb.jpg post-9750-1208419531_thumb.jpg

post-9750-1208419545_thumb.jpg

Okrywamy masą marshmallow mniejszy tort. Kładziemy go na środek większego i dekorujemy

post-9750-1208419584_thumb.jpg

post-9750-1208426521_thumb.jpg

przepraszam za jakość tego zdjęcia ale bylo robione kamerą internetową.

post-9750-1208426593_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czerusiu nie , nie jestem cukiernikiem (niestety) :D . Torty to tylko moje hobby i wielka pasja post-9750-1208421184_thumb.gif . Jestem pewna,że jesli naprawde będziesz chciała to taki upieczesz!! bardzo chętnie w czymś doradze, coś podpowiem a wtedy sama zobaczysz jakie to proste. Wystarczy troche chęci . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bernadettt slicznie dziękuje za miłe slowa a jeśli chodzi o tort książke to mam kilka pomysłow bo tez bede taką piekła, zaraz Ci wszystko napisze tylko wstawie biszkopt do piekarnika. czerusiu pewnie,że można ale nie bede ukrywać,że domowe biszkopty są znacznie lepsze.Dodam do tortów i torcików przepis na łatwy , pyszny biszkopt, który zawsze wychodzi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha podpatrzeć to ja juz podpatrywałam niejedną,tylko interesuje mnie jak ją wykonać żeby naprawdę wyszła ładnie,czy piec ją w specjalnej formie czy upiec w kwadratowej formie normalnej i formować kształt ksiązki za pomocą np. bananów czy rolad. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz pisze. Po pierwsze wcale nie musisz piec w specjalnej formie do ksiażki ( koszt około 70 zł) wystarczy ,że upieczesz 2 kwadratowe biszkopty lub prostokątne , takie jak na zdjęciu i uformujesz książke za pomocą kremu maślanego, tak zeby biszkopty były lekko wypukłe. post-9750-1208426752_thumb.jpg możesz również zrobic bardzo efektowne ciasto, które sie nazywa ślimak i również uformować je na kształt ksiażki post-9750-1208426947_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisałam, jeśli to będzie Twoj pierwszy tort w tym stylu to radze go pokryc masą cukrową z żelatyną , ( wstawie dokladny przepis) . Masa z pianek marshmallow jest trudna do wykonania i trzeba miec troche wprawy,żeby wyszło jak należy. Ja przed nałożeniem na tort dużo wczesniej ćwiczyłam na doremkach do ciast, tak jak na zdjęciu.Na ten piętrowy tort poszło mi 7 opakowan pianek jojo i szkoda zebys zmarnowala tyle kasy jeśli coś nie wyjdzie. post-9750-1208427736_thumb.jpg post-9750-1208427755_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.