Skocz do zawartości

Tort Zygzak Mcqueen


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo chce pracowac wlasnie jako cukiernik. Jesli nie uda sie otworzyc czegos swojego to bede szukac pracy u kogoś .Tylko problem jest w tym,że nie mam wykształcenia w tym kierunku post-9750-1210060899_thumb.gif i będzie ciężko cos znalezc bo przeciez zdjecia moich tortów to troche za mało na zdobycie pracy w cukierni :D . Ja rowniez w tym tygodniu bede piekla na komunie , juz sie doczekac nie moge post-9750-1210060790_thumb.gif . A jesli spotkam gdzies Twoją książke to na pewno ją kupie. Pozdrawiam baardzo serdecznie . Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie szkodzi ze nie masz wykształcenia w tym kierunku. W dzisiejszych czasach nikt nie pracuje w swoich wyuczonych zawodach. Napewno twoje zdjęcia placków będą dodatkowym atutem jeśli chodzi o pracę bo cukierników brakuje. I chciałam Ci jeszcze jedno napisać, ze mimo ze ja jestem cukiernkiem i z wykształcenia i z zamiłowania i mam mnóstwo świetnych i wypróbowanych przepisów na mase budyniową to kiedy trzeba mi placek na szybko używam własnie kremu karpatki takiego samego jak Ty:) I cieszę się ze weszłam na to forum bo teraz mogę porozmawiać sobie o tym co kocham czyli pieczenie ciast z wyjatkową osobą. Dlatego chylę czoła w Twoim kierunku i mam nadzieję ze wiele nauczymy się od siebie nazwajem bo przecież człowiek całe życie się czegoś uczy:) To mój pierwszy tort komunijny księga jaki zrobiłam około 3 lata temu. Teraz mam zamiar pokryć go masą plastyczną i delikatnie udekorować. Księga też będzie miała bardziej wyprofilowany kształt choć dekoracje cukrowe postaram potrzymać w delikatnym tonie (zawsze idę zasadami im mniej dekoracji tym tort piękniejszy) ale co będę Ci mówić jak Ty doskonale dekorujesz:) Pozdrawiam cieplutko:))) post-9915-1210070593_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,że będzie tak jak piszesz i znajde prace w cukierni .

Rowniez sie ciesze,ze zalogowalam sie na tym forum ,że poznałam Ciebie i moge z Tobą pisac post-9750-1210086917_thumb.gif , z kimś kto ma takiego samego bzika na punkcie tortow jak ja post-9750-1210086917_thumb.gif . Piszesz,że masz wyprubowane masy do tortów , nawet nie wiesz jak sie ciesze bo wlasnie takich przepisów na wyprobowane masy bardzo potrzebuje!!! Tutaj jest mój maila: dkomenda@op.pl , napisz do mnie jesli mozesz. Daj znac jaką masą plastyczna będziesz pokrywać tort na komunie, który będziesz piekła w tym tygodniu, czy robisz ją sama czy moze kupujesz gotową ? Czekam na maila i pozdrawiam serdecznie post-9750-1210088047_thumb.gif

A Twój pierwszy tort księga był piękny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Śliczny zygzak! Ja również jestem fanką robienia tortów, ale dopiero zaczynam zabawę z lukrem plastycznym. Wysyłam w załączniku 2 torty Zygzaki jakie zrobiłam dla brata na 4 urodziny. Jeden był na urodziny w rodzinnym gronie, a ten drugi do przedszkola na świętowanie jego urodzin z kolegami i kolezankami :) Za 2 tygodnie 25 urodziny mojego męża... Już kombinuję jaki zrobić mu tort... Później dodam zdjęcia ;)

tort zygzak MC.bmp

post-27893-0-90040000-1342559869_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Oto moje kolejne torty, które zrobiłam. Tort audi dla taty, boisko dla brata, a ostatni tort biały, różany, który w środku wyglądał jak tęcza- był dla teściowej... Ta zabawa w robienie tortów coraz bardziej mnie wciąga... Już mam zamówienia na następne...

post-27893-0-64981800-1349717141_thumb.j

post-27893-0-60005100-1349717197_thumb.j

post-27893-0-33413700-1349717301_thumb.j

post-27893-0-19689200-1349717336_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcydzieło!!! Wszystko po kolei opisane i wytłumaczone - czyli tak jak to lubię. Niestety nie mam zbyt dużego doświadczenia w pieczeniu dlatego tez uwielbiam przepisy w których wszystko jest dokładnie wytłumaczone! Duży plus dla Ciebie. Zastanawiam się tylko gdzie można kupić barwniki spożywcze?? Mieszkam w Gnieźnie i niestety nie wiem gdzie tego szukać - byłam w cukierni, ale Pani mi powiedziała, że nie prowadzą sprzedaży takich rzeczy... Czy mogłabyś mi napisać gdzie kupiłaś kolorowe barwniki??? Oto mój torcik z masy cukrowej - niestety bez kolorów:( http://tanioprostoismacznie.blogspot.com/2012/09/tort.html Pozdrawiam

Edytowane przez Libercio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja barwniki spożywcze zamówiłam z allegro, bo też nie wiem gdzie takie coś kupić. Używam barwników w proszku. Pierwszy raz kupiłam w płynie, ale one nie do wszystkiego się nadają, ponieważ barwnik w płynie to barwnik w proszku rozrobiony z wodą i biszkoptu tym się nie zafarbuje. Są jeszcze barwniki w żelu, ale są dość drogie. Jeszcze kilka moich rad: Jeżeli robicie lukier plastyczny i w przepisie są 3 łyżeczki żelatyny to zamiast jednej łyżeczki żelatyny można dać 7 łyżeczek galaretki. Dzięki temu masa ma lepszy smak i nie jest aż taka słodka. Chyba, że potrzebujecie akurat biały kolor lukru to dajcie tylko żelatynę, ponieważ galaretka już odrobinę zmieni kolor. Druga moja rada jest taka żeby nie farbować całości masy plastycznej czyli nie dodawać barwnika do masy. W allegro sprzedają barwniki w torebeczkach po 5 gram i czasem jest to za mało żeby osiągnąć dany kolor. Gdy ja robiłam tort w kształcie samochodu lub boiska to nałożyłam na tort masę bez barwnika, a następnie zrobiłam w kieliszkach farby z barwników plastycznych i przegotowanej wody. Tymi gotowymi farbami pomalowałam tort. Kupiłam zwyczajne pędzelki do malowania farbami i pomalowałam jak mi się podobało. Nie tylko zaoszczędziłam sporo barwnika, ale też nie musiałam dodatkowo doklejać części w innych kolorach. A jeżeli będziesz chciała zabarwić biszkopt to rób to stopniowo, po troszeczku na czóbku łyżeczki, ponieważ wystarczy odrobina za dużo i może wyjść za ciemny. Mam nadzieję, że moje rady na coś się przydadzą... A jeszcze odnośnie barwników to jak najbardziej te w proszku 5g kosztuje w allegro ok 2 - 2,50 zł i są bardzo wydajne, a zafarbują wszystko :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na reszcie ktoś mi odpowiedział na moje pytanie:) Dziękuję za nowe pomysły - myślę, że dodanie galaretki to bardzo sprytny sposób:) Mam pytanie czy lalka jest wciśnięta w środek tortu czy zostały z niej usunięte nogi? Bo o ile się domyślam jest to prawdziwa lalka barbie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.