Skocz do zawartości

Biała Masa Cukrowa Do Pokrycia Tortu


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

ok. 80 dag cukru pudru

10 dag glukozy ( w proszku)

4 łyżeczki żelatyny

70 ml zimnej wody

3 łyzeczki margaryny ,,Planta,,

olejek migdałowy ( ja wlewam całą buteleczke)

Wykonanie :

zalać żelatynę zimną wodą,odstawić na ok 5 minut

postawić żelatynę nad parą wodną , mieszać aż się ,,rozluźni,,

wsypac glukoze,

Dodać Plantę i zdjąć miskę z ognia zanim tłuszcz całkowicie się roztopi.

uważać ,zeby papka się nie zagotowała! Jeśli sie zagotuje należy zacząć od nowa

Lekko ostudzić mieszankę, wlac olejek migdałowy

połączyć papkę z cukrem pudrem, wyrabiać aż masa będzie plastyczna .

cukier puder należy dosypywać stopniowo. Jesli uznasz ,ze masa ma odpowiednią konsystencję to nie dosypuj więcej .Jeśli jednak uznasz ,że masa jest zbyt klejąca dodaj cukru, jesli będzie zbyt sucha dodaj Planty .

Gotową mase cukrową mozesz wałkować na blacie posypanym mąka ziemniaczaną .

Możesz też posmarować blat i wałek cienką warstwą planty

Rozwałkowaną mase zwinać na wałek lub układając na przedramieniu przeniesć na tort , dopasowac rękami i obkroić niepotrzebne boki.

masa jest super plastyczna i nie wysycha tak szybko jak masa cukorwa z poprzedniego przepisu

Przepis dostałam od znajomej

post-9750-1256549741_thumb.jpg

post-9750-1256549753_thumb.jpg

post-9750-1256549768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Dorotko ta masa jest rewelacyjna :P skorzystałam z Twoich rad i wyszło rewelacyjnie. Piekłam bratanicy torta,zaraz jak uda mi się wklepać fotkę to pokażę co wyszło :P Jedynie moją winą było to, że nie dałam torcika do lodówki i trochę ta masa się rozpuściła, ale to przestroga na przyszłość, aby trzymac w lodówce!!!

http://twojezdjecie.pl/pliki/d06c5196da4c8...e2f79349997.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak sie ciesze!!! Tort jest przepiękny!!!!

Na przyszłość mam dla Ciebie rade. Nie wałkuj masy tak cieniutko . Rozwałkuj na ok. 3 mm . Masa cukrowa musi być troszke grubsza a wtedy łatwiej przeniesiesz ja na tort , prościej przykleisz do tortu i będzie duzo ładniej sie prezentowac . Piszesz,ze masa sie rozpuszczała . Stało sie tak wlaśnie dlatego,że była za cieniutka.

Masz tutaj kilka filmików jak należy pokrywać tort i przyklejac mase cukrowa do boków tortu, ja sie uczylam na takich wlaśnie filmikach :

i jak mozna usztywniac piętrowe torty :

http://www.youtube.com/watch?v=5i2uivkCJfQ

a jesli chodzi o przechowywanie tortu w lodówce to poczytaj tutaj: http://tortownia.pl/forum/viewtopic.php?t=151

Chcialam sie Ciebie zapytac o różyczki na Twoim torcie . Robilas je sama z tej wlasnie masy cukrowej ?? Bo są cudne!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blendynka

Hej!! A ja mam pytanie-czy tort śmietanowy(zamierzam przełożyć go śmietaną a następnie nią pokryć) też mige pokryć tą masą?? Czy będzie się trzymac tortu i nie stwardnieje?? No i jeszcze czy zamiast w lodówce moge tort przechowac przez noc w spizarnii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

A ja mam pytanie-czy tort śmietanowy(zamierzam przełożyć go śmietaną a następnie nią pokryć) też mige pokryć tą masą??

Tort mozesz przełożyć bitą śmietaną ale wierzch tortu musisz pokryc masą na bazie masła. Tak zeby bita śmietana nie miała kontaktu z masą cukrową bo ją rozpusci . Wystarczy,ze utrzesz dobrej jakości masło z cukrem pudrem i tym posmarujesz tort .

Czy będzie się trzymac tortu i nie stwardnieje??

Masa ładnie przykleja sie do masy maślanej i nie twardnieje bo czerpie z niej wilgoć . Najdłuzej taki tort miałam 3 dni i masa była super !!Twardnieją tylko ozdoby , które robi sie do dekoracji tortu ale dzięki temu mozna je przechowywac miesiacami.

No i jeszcze czy zamiast w lodówce moge tort przechowac przez noc w spizarnii??

ja wlaśnie tak zawsze robie !! tort trzymam w spizarni gdzie jest uchylone okno. lepiej wlasnie w taki sposob przechowywac tort pokryty masą cukrowa bo w lodówce moze pojawić sie na nim rosa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko dziękuję serdecznie za rady, na pewno skorzystam z nich :P są bardzo cenne. Faktycznie za cienko nałożyłam tej masy, teraz będę dawać grubiej :P))) Mogę doradzić kupowanie glukozy w supermarketach jest duuużo tańsza niż w aptece,dla porównania w aptece 80g kosztuje ok 5 zł a w supermark. z Delecty 100 g 1.50 :D) POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.