Skocz do zawartości

Biała Masa Cukrowa Do Pokrycia Tortu


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pierwsze barwniki jakie kupiłam były w płynie , zamówiłam na Allegro . Nie byłam z nich zadowolona bo rozrzedzały mase .

Teraz mam lepsze barwniki w proszku. Kupiłam je w Krakowie , w hurtowni z dodatkami funkcjonalnymi do żywności . Opakowanie takiego barwnika to koszt ok. 10 zł , są bardzo wydajne i mają intensywny kolor , wyglądają tak :

post-9750-1211778165_thumb.jpg post-9750-1211778179_thumb.jpg

teraz zamówiłam zestaw kilku barwników w paście , w którym jest czarny barwnik , bardzo ciężko go dostać. Warto rownież zamówic złoty barwnik w proszku , który świetnie nadaje sie do malowania pedzelkiem ( ok. 15 zł) , mozna go zamówić w tortowni :

http://tortownia.pl/produkty.php?kid=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakaś za lepiąca wyszła mi ta masa :D może troche za duzo wody dałem niemam miarki takiej w domu i brałem na oko. MOże masz jakieś wskazówki.

wody musisz dac tyle ile jest w przepisie . Ja odmierzam w butelce mojej córy , tam są dokładnie podane mililitry.

Spróbuj dodać więcej cukru pudru chociaz nie wiem czy cos z tego wyjdzie ... Jesli dałeś za dużo wody to automatycznie powinieneś dać więcej żelatyny i reszty składników bo inaczej masa mozenie wyjsc :razz:

A tak pozatym to czym mieszasz tą mase jak dodajesz puder?? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Zazwsze mieszma ręką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne,ze sie przykleja!! Tak jak kazda masa cukrowa tego rodzaju .Zeby zrobic samemu taką mase , najpierw musi sie przyklejać do ręki ale w miare dosypywania cukru pudru masa robi sie coraz bardziej plastyczna . Ta masa i tak jest bardzo łatwa w wykonaniu. Zrób sobie kiedys mase z pianek JOJO to zobaczysz co będziesz miał na dłoni... ja miałam rózową rękawiczke , której nie mogłam usunąć , w trakcie wyrabiania myslalam,ze sie rozpłacze i wywale ją do kosza a jeśli chodzi o wode to mozesz bardzo prosto policzyc mililitry ,, na oko,, . W 1 małej łyzeczce mieści sie 5 ml ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to juz wiem, dlaczego moj tort podszedl po nocy woda... przekladalam go bita smietana, a nie posmarowalam masa maslana... no coz czlowiek sie na bledach uczy.

Z moim pierwszym ,,poważnym ,, tortem zrobiłam tak samo. Posmarowałam bitą śmietaną i położyłam na niego marcepan. Zaczął sie rozpuszczać i podchodzić wodą . A to był tort na slub brata , na szczęście był to cywilny ślub a tort robiłam rano więc jakoś dotrwał do południa .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim pierwszym ,,poważnym ,, tortem zrobiłam tak samo. Posmarowałam bitą śmietaną i położyłam na niego marcepan. Zaczął sie rozpuszczać i podchodzić wodą . A to był tort na slub brata , na szczęście był to cywilny ślub a tort robiłam rano więc jakoś dotrwał do południa .

Pozdrawiam

Ja robiłam na Komunię Św. i to dzień wcześniej, pod spód dałam masę budyniową (myślałam, że wtedy woda się nie przebije) a rano jak zobaczyłam kropelki i rozmazany napis to myślałam, że zawału dostanę :grin: ale szybciutko chusteczką wytarłam kropelki i jakoś to wyglądało, nie był taki ładny jak dzień wcześniej, ale nikt nie zauważył nic,hihihihi, tylko najbliżsi. Tak bardzo się nie martwiłam, bo był jeszcze tort z cukierni, ale i tak mój zrobił większą furorę, ta masa jest rewelacyjna, teraz mam plan dodac do niej troszkę olejku, żeby miała jakiś zapach :grin:

post-9961-1213403587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.