Skocz do zawartości

Biała Masa Cukrowa Do Pokrycia Tortu


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje ;)

Pół dnia to robiłam, namęczyłam się z tą masą , ale juz wiem jakie bledy zrobilam i pewnie nastepnym razem bedzie juz lepiej.

Masa rozrywala mi sie, podsypywalam mąką ziemniaczną i chyba przesadzilam :D , bo masa zbyt smaczna nie byla :)

Mysle ze jednak cukier puder bedzie lepszy.

Nie podsypuj masy pukrem pudrem bo masa będzie ,,zabierała ,, cukier i powstanie błędne koło. Do tego zdecydowanie lepsza jest maka ziemniaczana!

A moze ktos ma juz wyprobowane metody rozwałkowania masy bez jej rozrywania ?

Nastepnym razem do masy dodaj o jedną łyżeczke żelatyny wiecej , troszke bardziej namęczysz się przy jej wałkowaniu ale nie będzie sie rozrywać

Pozdrawiam

Ania

Również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam jestem tu nowa jak widać :P własnie planuje zrobić tort dla rodziców z okazji ich 25 rocznicy slubu :) i czytam tak ten wątek i jakos nie umie sie połapać czy ta masa może byc nałożona na warstwe kremu..?? :D bo juz nie wiem czeba jakis specjalny zrobić??? ;) bo ja zazwyczaj uzywam do tego takich juz gotowych z dleecty itp . RRRRatujciee tort potrzebny na niedziele !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saro najlepiej bedzie jeśli odłozysz ok. 4 łyżki takiego kremu. Utrzesz masło , dodasz te 4 łyżki kremu i tym posmarujesz tort. Masa cukrowa powinna miec kontakt z masą maślaną . Pozdrawiam i trzymam kciuki. Mam nadzieje ,że wkleisz fotke swojego dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie do bliźniaków :P dla brata i taty :D tak sie złozyło ze majom urodziny dzien po dniu ;] dzis caly dzien walczylam z tortem :D ale jakos wyszło jak beda fotki to wkleje :) a tort zrobiłam w stylu dla dorosłych z nagom laska ;D choc nie jesem uzdolniona plastycznie to jakoś wyszlo :-D choć laske pomogl robic chlopak xD facet wie jak ma wygladac naga baba :razz: hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahhaha w takim razie z niecierpliwoscią czekam na fotke. a co do tortu dla brata i taty... to moze zrobisz cos czym sie interesują.np. jesli tata lubi ogladac tv to mozna zrobic marcepanowego tate z pilotem w ręku i telewizorem przed nim, jest z tym troche roboty ale efekt fajny. a brat tak samo jesli cos bardzo lubi np. jest fanem samochodów to mozna zrobic taki w kształcie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.