Skocz do zawartości

Biała Masa Cukrowa Do Pokrycia Tortu


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To na dole tortu to zwykla wstazka, ktora ma taki sam motyw jak zaproszenia :grin: Ciesze sie, ze siepodoba. Po probnym torcie juz wiem, ze nastepnym razem musze dac wiecej kremu, bo mi sie slabo przykleila masa i bylo widac nierownosci ciasta.

Bardzo fajny ten pomysł z wstążka i zaproszeniami! Podpatrze jesli bedzie taka potrzeba.

ps. ja tam nierownosci nie widze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,dzisiaj pierwszy raz zrobiłam masę cukrową (tak dla sprawdzenia, przed piczeniem tortu) i trochę mi nie wyszła, myślę, że dałam za dużo cukru, bo po rozwałkowaniu bardzo szybko zaczęła robić się krucha. chciałam z niej zrobić kwiaty(kalie), żeby się nie zmarnowała tylko, że nie mogłam skleić brzegów :) . masa była zbyt sucha czy wogóle jest z tym problem??? A teraz trzy pytanka o cudeńka w tym watku :) . Czym był dekorowany wierzch Twojego pierwszego tortu(oczywiście poza masą cukrową :grin: )? Skąd wzięłaś taki śliczny stelaż do tortu piętrowego i czy na dole każdej warstwy to zwykła wstążka czy jakieś kolejne dzieło :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,dzisiaj pierwszy raz zrobiłam masę cukrową (tak dla sprawdzenia, przed piczeniem tortu) i trochę mi nie wyszła, myślę, że dałam za dużo cukru, bo po rozwałkowaniu bardzo szybko zaczęła robić się krucha. chciałam z niej zrobić kwiaty(kalie), żeby się nie zmarnowała tylko, że nie mogłam skleić brzegów :sad: . masa była zbyt sucha czy wogóle jest z tym problem???

Jeśli masa za szybko sie kruszyla to faktycznie dodalas za duzo cukru pudru. Jesli chcesz zeby masa byla bardziej elastyczna to mozna dodac łyżeczke zelatyny więcej ale wtedy bedziesz miala większy problem z jej rozwałkowaniem na cienki placek. jesli brzegi nie chcą sie kleic to posmaruj je wodą.

A teraz trzy pytanka o cudeńka w tym watku :) . Czym był dekorowany wierzch Twojego pierwszego tortu(oczywiście poza masą cukrową :) )?

to zwykły lukier z cukru pudru i soku z cytryny

Skąd wzięłaś taki śliczny stelaż do tortu piętrowego i czy na dole każdej warstwy to zwykła wstążka czy jakieś kolejne dzieło ;) ?

stelaż wypozyczylam w cukierni a to na dole to zwykla lamówka kupiona z pasmanterii :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się napatrzyłam! Dzieła sztuki,do tego bardzo motywujące.W sobotę są urodziny mojej teściowej, chciałam jej zrobić tort w prezencie ale taki zwyczajny a teraz to już sama nie wiem,marzy mi się takie dzieło ale jestem pełna obaw.Gdybym umiała robić takie jak autorka,pokłon w Twoją strone,to bym sama sobie przyznała Nobla,a co!!! Nie lada wyczyn.Z niecierpliwością czekam na kolejne skarby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sobotę wykonałam swój pierwszy tort z masą cukrową na 1 urodzinki mojej córeczki. Nie obyło się bez małych problemów, ale ogólnie nie było tak strasznie. Warto się było trochę potrudzić, bo efekt końcowy był zadawalający. Chciałam wam dziewczyny bardzo podziękować za wszystkie praktyczne rady które tu znalazłam, bo bez nich nic by z tego nie wyszło. DZIĘKUJĘ!!!

post-11587-1223929031_thumb.jpg

post-11587-1223929130_thumb.jpg

post-11587-1223929350_thumb.jpg

post-11587-1223929359_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa jest bardzo plastyczna i prosta w wykonaniu. Troszkę w pierwszej fazie wyrabiania przywiera do dłoni, ale później jest dobrze. Radzę zaopatrzyć się na wszelki wypadek w podwójną porcję wszystkich składników:). Podczas podgrzewania żelatyny z glukozą pękła mi miska i wszystko wylało się do wody pod spodem. Na szczęście udało mi się wyszukać trochę glukozy i mogłam wykonać drugą nieco mniejszą od zamierzonej porcję, ale stres był, gdyż była późna godzina nocna a na drugi dzień miałam Urodzinki Córci. Na szczęście wszystko się udało a tort był smakowity:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.